Wpis z mikrobloga

#ciekawscycom

Rygorystyczne rodzicielstwo zamienia dzieci w kłamców

Rygorystyczne rodzicielstwo może zmienić dzieci w adeptów kłamstwa, ponieważ nie czują się bezpiecznie mówiąc prawdę – twierdzą eksperci.

Psychoterapeuta Philippa Perry powiedziała, że dziecko nie powinno być jedynym winnym w przypadku kłamania, ale styl rodzicielstwa może mieć duży wpływ na ich zdolność i gotowość do krętactwa.

Badanie przeprowadzone przez kanadyjską psycholog Victorię Talwar, używając “gry w podglądanie”, potwierdziło te doniesienia. Badając dwie szkoły w Zachodniej Afryce, jedną o rygorystycznych zasadach, a drugą o bardziej swobodnym podejściu, badacze poprosili dzieci, aby odgadły, jaka rzecz robiła hałas w trakcie zabawy.

W opisywanym teście poproszono dzieci o zidentyfikowanie obiektów bazując wyłącznie na dźwiękach, przy czym ostatni z nich nie miał nic wspólnego z tym, jak wygląda. Badacz opuścił pokój, a po powrocie pytał dziecko, czym jest dana rzecz i czy uczestnik eksperymentu pozwolił sobie na podglądanie.

Dr Talwar stwierdziła, że liczba uczniów ze szkoły “wyluzowanej”, którzy kłamią i mówią prawdę, jest mniej więcej na równi z badaniami w innych szkołach. Jednakże uczęszczający do szkoły rygorystycznej szybko kłamali i czynili to “bardzo skutecznie”.

WIĘCEJ: http://ciekawscy.com/rygorystyczne-rodzicielstwo-zamienia-dzieci-w-klamcow/

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, proszę o polubienie fanpage'a i odwiedzanie strony z linku powyżej. Z góry dzięki!

#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #psychologia #nauka #zdrowie
PalNick - #ciekawscycom

Rygorystyczne rodzicielstwo zamienia dzieci w kłamców

R...

źródło: comment_1613496042K4sVcdKqZbcDijsX3fCUCC.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
Jednakże uczęszczający do szkoły rygorystycznej szybko kłamali i czynili to “bardzo skutecznie”.


@acio_mi: dlatego wniosek jest że rygorystyczność zamienia dzieci/ludzi w kłamców, a nie: "wyluzowane wychowanie sprawia, że dzieci mniej kłamią" - bo jak sam zacytowałeś, kłamią tyle co inne. To "rygorystyczna próba" jest odstępstwem od normy.
I wcale mnie to nie dziwi, w patologicznej relacji kłamiesz zawsze, bo nigdy nie wiesz kiedy zostaniesz ukarany za prawdę, która się nie
  • Odpowiedz
@PalNick: mam taką hipotezę, że należy być rodzicem, które dziecko chce naśladować, chce się nim przed rówieśnikami pochwalić i samemu gonić za takim ojcem i matką, zamiast czuć z ich strony presję i czuć się jak popychadło
  • Odpowiedz
Oceniam na podstawie samego pierwszego zdania - nie jestem ekspertem ani psychologiem, ale doszedłem samodzielnie do identycznego wniosku. Dziecko kłamie, jak się boi powiedzieć prawdę. Sam się w dzieciństwie bałem, że dostałem złą ocenę albo coś #!$%@?łem. Bo wiedziałem, co będzie. I dlatego uczę córkę, że jestem po jej stronie i tak długo jak będzie mi mówić prawdę, tak długo będę w stanie jej pomóc. Mam nadzieję, że wyjdzie jej to na
  • Odpowiedz