Wpis z mikrobloga

Mirki, na święta miałem stłuczkę i po demontażu zderzaka dostrzegłem wyciek z chłodnicy klimatyzacji. Zastanawia mnie czy może to być przyczyną moich problemów z odparowywaniem szyb, przy wilgotnej pogodzie za nic nie chcą odparowywać (klima testowana na różnych ustawieniach), dopiero przejechanie kilku km i nagrzanie silnika pomaga. Jak myślicie? Raz już byłem u mechanika i nic nie zrobił, stwierdził że albo jest gdzieś wyciek, albo nagrzewnica... Udać się z tym do serwisu klimatyzacji?

#mechanikasamochodowa
adrneu - Mirki, na święta miałem stłuczkę i po demontażu zderzaka dostrzegłem wyciek ...

źródło: comment_1613487975RzjDv4k07nXT1aTyWSAtcL.jpg

Pobierz
  • 9
@biskup2k: Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak to sprawdzić, bez odpowiednich narzędzi chyba tego nie zweryfikuję. Chyba jednak nie pozostaje nic innego jak wizyta u specjalisty.
@adrneu: Już po zmianie pracy silnika da się usłyszeć czy się załącza a jak widać koło pasowe i kompresor jest w wersji załączanej sprzęgłem tym kole to widać czy kręci wewnętrzna część koła czy tylko sama część po której chodzi pasek. Też przewód klimy blisko zaworu rozprężnego pod maską (tam gdzie wchodzi do środka) będzie się robił zimny i oszraniał.
No to może być albo za niskie ciśnienie czynnika w układzie, albo sam elektromagnes na kole ma usterkę i nie chce przyciągnąć.

W starszych VW jeśli dobrze kojarzę były takie jaja, że klimy wcale nie dało się włączyć poniżej jakiejś temperatury
@ryzykantos: Może ta informacja coś wyjaśni. Ostatnio zaobserwowałem, że na postoju, przy odpalonym silniku(ciepłym) i klimie odpalonej na grzanie, z nawiewów leci zimne powietrze, dopiero ruszenie z miejsca natychmiastowo skutkuje ciepłym nawiewem. Jest to Civic EP2 2005.