Wpis z mikrobloga

Czołem motomirki! Nabyłem renault clio 5 z fabrycznym #lpg. Pierwszy raz w życiu mam auto na gaz, więc pomyślałem, że dobrze zapytać na tagu #motoryzacja o jakieś protipy - co powinienem wiedzieć?

Z takich nurtujących mnie rzeczy: ile powinienem trzymać benzyny w baku? Wiadomo, że przy LPG schodzi benzyny ledwo co... Z jednej strony słyszałem, że zwłaszcza w zimie nie powinno jej byv mniej niż 3/4 baku. Z drugiej strony - paliwo w baku pewnie traci na jakosci w jakimś stopniu z czasem?

#carboners
  • 10
Z drugiej strony - paliwo w baku pewnie traci na jakosci w jakimś stopniu z czasem?


@neo_vir: Kiedyś miałem Swifta 1.3 z instalacją 1gen (najprostsza na śrubę) i zalałem benzyny do pełna. Przy takiej instalacji benzyny może prawie nie schodzić (można ustawić na przełączenie na LPG po przekroczeniu np 2tys obrotów, dla hardkorów można było od razu odpalać na LPG xD). No i tak chlupało sobie paliwo pół roku, zostało jakieś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neo_vir: kiedy zapali się rezerwa dolewasz z 10-15 l żeby kontrolka nie mrugała na zakrętach i tyle. Po co wozić pełny bak, w rok tyle nie wypalisz. Jeszcze wypada sobie ogarnąć serwis instakacji czyli w zasadzie wymiana filtrów. Można samemu jak potrafisz kluczem cokolwiek zrobić (chyba że to nowe bo nie wynika z posta). U gazownika dodatkowo gość podepnie kompa i sprawdzi ustawienia.
Oprócz tego gaz jest praktycznie bezobsługowy.
@neo_vir: Z poziomem benzyny w zbiorniku chodzi o to że pompa jest chłodzona benzyną i gdy jej poziom będzie zbyt niski to zwyczajnie może się popsuć. Zazwyczaj jest zalecenie żeby trzymać 1/2 zbiornika.
Nie ma też sensu "robić dobrze" silnikowi i jeździć często na benzynie, na fabrycznej instalacji silnik zazwyczaj ma wyżej ustawioną temperaturę przełączania, czasami jakiś dotrysk benzyny powyżej pewnych obrotów (np. 4000 rpm) więc benzynowy układ paliwowy będzie pracował