Wpis z mikrobloga

siema Mircy

dostałem zaświadczenie do PIT z RCKIK Warszawa na której wpisano mi za 2020r. 2157ml krwi pełnej lub/ i składników krwi.

oddałem 5x płytki i 1x Krew pełną. W załączeniu zdjęcie mojej książeczki ze wpisami za 2020r. (te 1550 to2x płytki+1x krew pełna, na początku pandemii nie wbijali w książeczke- nie wiem czemu, potem hurtem mi wpisała pani przy kolejnej donacji)

Jak oni liczą te płytki? jedni piszą 650 inni 570 a mi wychodzi (2157-450)/5=341,4

według kalkulatorów na ich stronie powinienem mieć 3700ml

#barylkakrwi #krwiodawstwo

(EDIT) Pani z RCKiK odpisała mi, że Płytki liczą po 315ml. (nadal nie wiem zatem skąd taka dziwna końcówka w tym 2157... powinno być 2025)
Choodini88 - siema Mircy

dostałem zaświadczenie do PIT z RCKIK Warszawa na której ...

źródło: comment_16133889944fH9HjTtbuWlFBx6R2B5fI.jpg

Pobierz
  • 21
@Choodini88: W PIT wpisz tak jak być powinno. Płytki z osoczem policz jako 650 za jedną donację.5 x 650 = 3 250 ml. Do tego dorzucasz krew pełną 1 x 450. Razem możesz dobie odpisać 3,7 litra krwi jako darowiznę i przeliczyć jej wartość. Zaświadczenia nie musisz dołączać do zeznania więc licz jak być powinno.
@Pociongowy @rychu @Temeris : zatem wychodzi, że jak ktoś chce uzyskać jak najwyższy zwrot podatku, to należy oddawać samo osocze (chyba można co 2 tygodnie i to w sporej objętości- bodajże 650ml?) Teraz zwłaszcza jak ktoś jest ozdrowieńcem, to podwójny profit.

A ja dalej będę sobie oddawał płytki i postaram się w końcu zacząć dodawać do baryłki krwi. oddałem łącznie ~13l. Wcześniej tylko krew, a w ostatnim roku płytki głownie.
A odnośnie dziwnej liczby 2157, to pewnie faktycznie oddawałem nieco więcej płytek niż przy standardowych donacjach, niestety nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo w książeczke wpisują jako 1j.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Choodini88: ilość osocza jest zależna od maszyny. Niektóre pobierają 600/650 a nawet 700 ml.
Ozdrowieniec oddaje osocze przez jakieś 3 tyg z rzędu a potem przerwa. I w sumie nie wiem jak dalej jest, czy wraca się do standardowych czasów donacji czy znów jakoś podobnie jak wcześniej.

Im więcej oddasz i wlejesz do baryłki tym bardziej pokażemy, że nasza akcja ma sens i działamy skutecznie. To ważne aby odpowiednio przedstawić skutki
@Choodini88: w książeczce będziesz mieć wpisane wartości nieco inne niż fizycznie wyprowadzone poza organizm, bo np. oddając pełną dostaniesz do legitymacji pieczątkę "450", a maszyna pokaże 451 lub 452. Jasne, po całym życiu regularnego oddawania może zbierze się dodatkowa jednostka, ale nikt nie bawi się w zliczanie pojedynczych (i to dosłownie) mililitrów przy potwierdzaniu donacji do ZHDK (bo tam przelicznik jest sztywny i sprowadzany do tabelkowych wyznaczników, donacja pełnej to 450
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Choodini88: W sensie? Jeśli chodzi o donacje to muszą one być w czasie trwania konkretnej edycji, która właśnie się odbywa. W tej, dziesiątej już, dodajemy do baryłki donacje z okresu od 6 listopada aż do jej wypełnienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: czyli tę ostanią donację z 11-12-2020 mógłbym dodać do baryłki? czy muszę to robić tego dnia co była donacja?

@Choodini88: można dodawać wpisy z dotacjami które były wcześniej. Nie ma zawsze możliwości dodać wpis w dniu donacji stąd takie rozwiązanie. Wrzucasz fote pieczatki, tworzysz post i odejmujesz tamta donacje od wyniku aktualnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Choodini88: Śmiało możesz dodać post ze wcześniejszą datą. Wrzuć foto pieczątki i zrób wpis zgodny ze wzorem. Niczym nie namieszasz()
Możesz na pw do mnie napisać i ogarniemy to