Wpis z mikrobloga

Miraski i Mirabele mam xiaomi mi robot vacuum mop pro. Mam taki problem, że robot gubi pozycje. Zeskanował mieszkanie i po X przejazdach będąc w bazie twierdzi, że jest ustawiony bokiem do bazy przez co wybierając jakikolwiek obszar do czyszczenia sprawia, że zaczyna sprzątanie całościowe i skanuje na nowo. Nie jest to jego pierwszy raz jak takie coś robi. Jest na to jakiś fix, albo da się temu jakoś zaradzić? Przestawiałem go ręcznie kilka razy, ale dalej twierdzi uparcie, że jest ustawiony inaczej niż w rzeczywistości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#xiaomi #mirobot #pytanie #robotsprzatajacy
B.....d - Miraski i Mirabele mam xiaomi mi robot vacuum mop pro. Mam taki problem, że...

źródło: comment_16133862968epjoav07ox08uQJBdvfFr.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@spidero: kanapa była rozłożona więc wjechał pod nią. Mapa jak mapa, to już z 5ta. Dużo mebli i małych przeszkód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mogłem tagować patodeweloperka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bonkojad: mam pierwszą wersję bez rozpoznawania pomieszczeń. Jak rozpoczyna pełne sprzątanie to orientuje sobie mape jak chce względem swojej pozycji( pionowo lub poziomo). Ta funkcję z wyjazdem do konkretnych pomieszczeń dorobiłem sobie ręcznie, problem w tym że regiony wpisalem z palca i po pełnym sprzątaniu jak obrucił to już były źle zmapowane i dałem sobie w końcu z tym spokój, zawsze robię pełne sprzątanie.
#znowuobrocilo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MirekCordi: jest opcja dzielenia mapy.
Urządzenie -> ustawienia -> edytor obszaru

ale nie oczekuj, że to pomoże. Odkurzacz i tak nie będzie jechał do wskazanego pomieszczenia, tylko będzie skanował od początku
  • Odpowiedz
@MirekCordi: czasem robot stwierdzi, że kuchnia i salon to jeden lokal. Można dzielić samemu pomieszczenia, rysując krechę od ściany do ściany. Ogólnie z maszynki jestem zadowolony, tylko irytuje mnie to, że w ciągu miesiąca od kiedy go mam to już z 2 czy 3 raz jak dostał #!$%@?. Puściłem go na całościowe sprzątanie i o dziwo sprząta dobrze i nie skanuje na nowo mapy. Zobaczę jak będzie po powrocie do bazy
  • Odpowiedz
@sssabae: wyłączyłem dziada. Włączyłem na nowo. Stwierdziłem, ebać, będzie co będzie. Włączyłem czyszczenie całościowe i gamoń jeździ tak jak ma na mapie xD Zobaczę jak skończy jak będzie pokazywał pozycję w bazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz