Wpis z mikrobloga

Sąsiad znowu górą. Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Łodzi postanowili zawiesić wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę do czasu zakończenia sprawy o służebność. Nie pomogło wskazanie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 15.05.2015 roku, sygn. II OSK 2511/13 oraz Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 18.02.2015 roku, sygn. VII SA/Wa 1453/14 uchylających decyzje w bliźniaczych sprawach. Pomimo, że projekt budowy spełnił wszystkie wymogi formalne, urzędnicy zabronili mi dysponować moim mieniem na czas niekreślony, czym moim zdaniem złamali prawo. Jednocześnie poinformowano mnie o odmowie przeprowadzenia kontroli w sprawie stojącego budynku bez drogi dojazdowej, bo archiwum jest zamknięte z powodu pandemii.
Aktualnie Starosta Powiatowy rozpatruje zażalenie na tę decyzję. Szykuje się kolejna niepotrzebna sprawa w sądzie, bo urzędnik nie zna przepisów.
Wyjątkowo taguję #lodz bo może jakiś urzędnik przeczyta i się zawstydzi za kolegów. #sluzebnoscwolfika
  • 120
  • Odpowiedz
Pozwij urzędnika tj wytocz mu sprawę cywilna, dlaczego ludzie w Polsce się tego boją? Następnym razem się zastanowi. Generalnie ciężko znaleźć urzędnika,który się zna chocby tylko na ustawach , na których pracuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@whitewolfik: w tej sytuacji powinno być tak, że sprawa toczy się w sądzie non stop do momentu jej rozwiązania z ewentualną przerwą po zakończeniu pracy sądu tj. Od rana w godzinach 8-16. Jak się nie uda załatwić wszystkiego to przenosimy na kolejny dzień od rana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@mirkobiniu: nie zapomnij włączyć jakiegoś dyktafonu xD bo mogą wam powiedzieć coś w stylu 'moze i wiedziałem, ale za #!$%@? mi w sądzie nie udowodnisz' xD
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: Idea Geoportalu jest szczytna ale sposób w jaki starostwa stworzyły dane do niego.... Kiedyś mapy były analogowe i często zdarzyło się że ktoś coś krzywo wkartował, pominął, coś się zamazało itp. Stare granice w tych portalach to po prostu tamte mapy - zeskanowane i przeklikane na szybkości myszką w autocadzie.
  • Odpowiedz
pozwij tego sąsiada. I stawiaj domek 35m2 bez pozwolenia z domza25tysiecy.pl z poddaszem nieuzytkowym. Będziesz miał jako dom tymczasowy a potem domek letni dla przyjaciół jak przyjadą cb odwiedzić. Ogólnie tani a się przyda jako zapas. Nie myślałeś?


@Thexil: to nie jest takie proste
Też chciałem zrobić taki domek to ile trzeba papierologi to głowa mała. Wszystko zależne od gminy.
  • Odpowiedz