Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób bardziej doświadczonych.
Dziś mija pierwszy tydzień kiedy wziąłem się za siebie: 21 lat, 175cm, 79,5kg
Ogólnie moja kondycja i siła to dramat, nie jestem wstanie zrobić 1 pełnej pompki oraz kondycyjnie bardzo słabo (całe życie przy kompie, brak ruchu)
Postanowiłem sobie aby codziennie jeździć na rowerze stacjonarnym ok 5-7km do tego rano i wieczorem staram się robić sesje ćwiczeń (z aplikacji do "treningu" biorę ćwiczenia: plank, przysiady, rozciąganie itd.) Moim celem jest "wyrobić" sobie siłę oraz poprawić ogólny wygląd - klatka,brzuch,ramiona. Problem polega na tym że po dzisiejszej rannej sesji moje mięśnie umierają- bolą że nie jestem wstanie praktycznie pedałować na rowerze.
Macie może jakiś pomysł jak sobie z tym radzić - te sesje trwają 10-15 min a sam rower około 30-40 więc daje to godzinę dziennie ruchu a ja już po 7 dniach umieram a rezultatów brak - robię coś nie tak czy moja genetyka jest tak beznadziejna
#mirkokoksy #silownia #wychodzimyzprzegrywu
  • 12
@Shagot wiem że po tygodniu nie będę 6-paka bardziej chodzi mi o aspekt tak potwornego zmęczenia ale widzę po odpowiedziach wyżej że trochę przeszarżowałem tym codziennym ćwiczeniem bez dnia "wolnego"
@vaars: XDDD 7 DNI I CZEKASZ NA REZULTATY XD a tak powaznie to tak sie konczy ogladanie tych mordy trenerow na instagramie, na grubej bombie, kaziek se pomysli ze se porobi tydzien czasu 30 pompek dziennie i bedzie wygladal tak jak on xD chlopie wroc tu za pol roku, jak w serii zrobisz 50 dobrych pompek, do tego czasu jedz duzo bialka i obserwuj tyle, lepiej wyjdziesz jak co 2 dzien
@vaars: nie ćwicz codziennie na samym początku bo nie dasz odpocząć organizmowi
Przez pierwsze 2 tygodnie robisz dzień ćwiczeń i dwa odpoczynku. Dychnij sie teraz ze 2-3 dni.

Co do pompek, jeśli nie potrafisz jeszcze machnąć kilku z rzędu, wzmocnij mięśnie robiąc tzw. półpompki do momentu gdy będziesz w stanie zrobić ze 3-4 pełne w jednej serii.

a ja już po 7 dniach umieram a rezultatów brak - robię coś nie
@vaars: Kolego, tak jak już powiedzieli przedmówcy - więcej czasu na regenerację.

Na początek jak masz problemy to zacznij od pompek na kolanach, naucz się prawidłowych wzorców (ułożenia ciała).

Będzie lepiej? To wtedy przechodzisz do zwykłych pompek (pamiętaj, że tych jest kilka kombinacji, szersze, węższe itd.)

Jak już powoli ogarniesz podstawy to załóż sobie na początek np. plan typu 5-4-3-2-1. Czyli co trening dodajesz sobie +1 powtórzenie.

Przykładowo:
Dzień 1 -
@vaars:
Ćwicz co drugi dzień a nie dwa razy dziennie. Tj. trening siłowy pompki, brzuszki, przysiady itd. co drugi dzień. Na tym rowerze nie #!$%@? jak szalony tylko jedź w spokojnym tempie to wspomoże regenerację po treningu siłowym. Jeśli po kilku dniach nie możesz się ruszyć to znaczy, że musisz ćwiczyć lżej. Poszukaj sobie lżejszych wersji tych ćwiczeń.

Zaczynaj na spokojnie, skoro tyle trwały zaniedbania, może trzeba nawet jeszcze lżej.
Dzień