Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

W tym roku chce kupić jakieś ciakawe auto z mojego rocznika. Takie do wożenia się raz w miesiącu, na weekend, po mieście i okolicach. Cena do 10, no max 12k. Rok 91, automat.
Mój typ póki co to Mercedes w201 190e. Czyli taki już trochę złomek, z podstawowym silnikem który nie robi szału. Auto do którego sobie dam drewniana kierownice i wymienię felgi i dzięki temu będę szczęśliwy. Czyli za mała kasę będzie dawał jakąś tam frajdę.
Jakie są wasze typy z tego rocznika? Może ktoś mnie jeszcze zainspiruje czymś
ImeNs - #motoryzacja #samochody

W tym roku chce kupić jakieś ciakawe auto z mojego...

źródło: comment_1613306219fvoPV5QDHTTw2aMkRoZgQc.jpg

Pobierz
  • 36
@ImeNs: Szukaj 2.6 a najlepiej to po swapie na M104 2.8/3.2. Będzie dużo przyjemniej się jeździć i dźwięk jest milion razy przyjemniejszy niż R4
@mjnck: od dłuższego czasu obserwuję już aukcje z mesiami i nie wiem czy z tymi wymaganiami, za taką kasę coś dostanę z takim silnikem. Plus zaczynają iść ceny w górę. Bo się robi klasyk. I każdy złomek Plus 200% w górę
@ImeNs: Za 12k to nawet idzie znaleźć już po swapie na normalne silniki czyli M104/ M111K. Co prawda mało kto swapuje na automat, ale jak masz trochę pojęcia mechanicznego to można założyć skrzynię 722.6 i mieć stary samochód który ma całkiem żwawo zmieniający biegi automat :)
@PanKracy582: oczywiście że oklepany. Ale co za tym idzie łatwiej o części i są tansze. Plus to nie bedzie wydmuchane autko, chowane w garażu pod kocem. A będzie sobie stało normalnie na ulicy. Plus chce nim więcej jeździć niż stać u mechanika, który będzie się zastanawiał skąd zdobyć części
@PanKracy582: może inaczej. Łatwiej o części do niego niż do np starego Saaba. I spoko, szanuję zdanie, że dla Ciebie są nudne. Jak widzisz dla mnie nie. I prawdopodobnie zakupie mesia. Ale pytam tu na Mirko, bo może są jeszcze jakies auta które mi się podobają a o nich zapomniałem. Albo ktoś mi coś w sprawie 190 doradzi.
@ImeNs: Jeśli chodzi o cenę to znajomy na wiosnę 2020 kupił ładną 190tkę z naprawdę zdrową blachą za 4kPLN, jedyny problem jaki miała to popsuty kjet. Właśnie kończy wkładać M111 2.3 kompressor. Całość nie przekroczyła 10k PLN.
@mjnck: ooo, to całkiem w fajnych pieniadzach się zamknął. Napawa optymizmem

@jariosalieri: bo teraz wszystkie złomy stają się klasykami. Aaa i też widziałem ostatnia fajna 5. Ale jakoś nie wiedzieć czemu bmw się boję. Może dlatego że są mocniejsze i przez to częściej mocniej dojeżdżanie
@ImeNs: m102 w tych samochodach to absolutna tragedia. Zmiana na EFI niewiele pomaga bo wałek zdecydowanie nie jest ostry jak maczeta waszki g. Jedyna opcja to jak już przedmówcy wspomnieli wrzucać m111. Zwykłego wolnossaka m111 z automatem wyrwiesz w rozsądnych pieniądzach. Na przerzutke komuś ogarniętemu a nie druciarzowi i będziesz się cieszył bardzo fajnym bezawaryjnym autkiem. Jedyny problem jaki jest tu do rozwiązania wtedy to prędkościomierz (w w201 jest na linkę,