Wpis z mikrobloga

@adekad: No ale co to zmienia jak przeniosą jakiegoś księdza na inną parafie jak u siebie narobił syf. Sąd jest od tego niezależny. Jedyny pedofil jakiego znałem to jak wyszedł z więzienia to się przeprowadził bo tam nie mógł już mieszkać. Kraty mu kamieniami powykrzywiali. Zanim zamontował kraty to dobre pare miesiecy miał sklejke zamiast okien. To jest piętno na całe życie. Słuszne lub nie ale każdy ucieka w miejsce gdzie
@rbk17: celibat to nie zakaz ruchania, celibat to bezżeństwo.

Zakaz ruchania to śluby czystości praktykowane wśród zakonników i zakonnic.

Ksiądz może ruchać ale tak żeby nikt nie wiedział, niemniej kościół katolicki stosuje tutaj szantaż grzechu piętnując każdy taki stosunek.

Ogólnie sumując to wszystko wychodzi niezła paranoja. Według mnie żadna instytucja nie powinna mieć możliwości zakazywania swoim pracownikom stosunków seksualnych lub wymagać zachowanie stanu kawalerskiego. To podstawowe prawa człowieka.
@adekad ale rozumiem ze on został skazany za pedofilie. Wrócił do parafii i go tak rzucali między parafiami. Jaki ma to wpływ na ewidencję przestępców seksualnych? Ja wiem że kościół często kryje pedofilii. Chodzi mi tylko o to że jaki to ma wpływ na wyroki sądowe na księży którzy są domniemanymi pedofilami. Jedyna opcja to chyba właśnie go wywalić na Ukrainę i liczyć na to że polski wymiar sprawiedliwości go nie dosięgnie.