Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki. Po latach używania ekspresu ciśnieniowego Philips/Saeco, dokończył swojego żywota. Byłem bardzo z niego zadowolony. Czy polecacie coś z czego jesteście zadowoleni? Nie zależy mi na wymyślnych kawach. Ja lubię espresso, żona Americano.
#kawa #kuchnia #agd
  • 7
@sailor_73 dzięki. A jak z głośnością mielenia ziaren i głośnością pracy? Ja wstaję z domowników jako pierwszy i fajnie byłoby zrobić sobie kawkę, ale niestety obecny był za głośny.
@TakiTaki: dosyć ciche,
z takich głosnych to mamy krupsa ea 8150,
ale już ea 893d10 evidence jest cichy,
ciche są te automaty od sencora a na pewno najszybciej zrobią kawę bo większość automatów długo się nagrzewa a te sencora owszem nagrzewają się ale 58 sek od włączenia do kawa jest gotowa , no nie ma drugiego tak szybkiego , i można się podśmiewać z marki ale sam testuję najtańszy ich model
@sailor_73 tak szukam, oglądam... Rozbieżność cenowa jest ogromna, ale ja właściwie chcę z rana napić się dobrej kawy. Tylko tyle. Nie chcę żadnych udziwnień. Ciężki wybór. Te lata temu jak kupowałem Philipsa nie było takiego problemu.
@TakiTaki: jak nie mleczysz to ses 7010 /7015 wystarczy , jak mleczysz kawę to ses 9200 będzie za 1650 , jak masz większy budżet i chcesz zgrabną maszynę to krups evidence w topowej wersji 2900 chyba że znasz hasło "żyrafy wchodzą do szafy " to możesz spróbować ponegocjować , na usuń konto też zareagują :))
a wracając do budżetu jak masz jeszcze wyższy to model 4 swiss 3k
a jak wyżej