Wpis z mikrobloga

Zbliża się sezon, wiec przed oddaniem roweru na serwis mam do was parę pytan:
Mam #rower #kross evado 2.0
Dotychczas mialem opony 700x40c jak na pic rel, koszt ok 55pln sztuka

Na ten sezon musze zmienić opony(ę), tylna jest do wymiany na 100% po dwóch sezonach i pewnie grubo ponad 1k km najazdu.
Przednia opona jest lepsza, nie wiem czy trzeba wymieniać dwie, czy jedna opone, jednak nie byłoby dla mnie problemem kupienie dwóch nowych, droższych opon.
Wymagania: dobra jazda zarówno na asfalcie, jak i drogami leśnymi. Dotychczas, jazda na asfalcie to była poezja, zastanawiałem się jak rower za takie pieniądze (mam model 2016) moze się świetnie prowadzić
Jednak z uwagi na częstsza jazde po lasach i wiochach, gdzie nie ma asfaltu, szukam czegoś multifunkcyjnego

Rozmiar 700x40c
Firma Mitas - to dotychczas. Naprawdę nie narzekałem na te opony.
Doradzi ktoś?
bemo - Zbliża się sezon, wiec przed oddaniem roweru na serwis mam do was parę pytan:
...

źródło: comment_1613211405U76qWrNHl6HD8tPlidT0Fx.jpg

Pobierz
  • 12
@WuERA nie mam licznika, a z tego co liczę to będzie mój 4 sezon z tym rowerem, nie 3. Jeżdżę duzo jak juz jest ciepło. Moglem nie strzelać na slepo ale nie ma się już co przyczepiać
@bemo: ja uważam że Smart sam to bardzo dobra opona na takie zastosowania. Do tego w schwalbe dane modele występują z różną wkładka antyprzebiciowa - wiadomo lepszą to droższa. Generalnie sprawdź sobie stronę schwalbe, tam fajnie jest pokazane jakie dana opona ma toczenie, trzymanie boczne itd.
@NewSky niekoniecznie pancerne, naprawdę mocno eksploatowałem ten rower a opony daly rade. Ponieważ są dosyć lekkie szukałbym czegoś podobnego, żeby łatwo się pchalo
@bemo: dołóż do zwijanej i zapomnij o zmianie co rok :D
Miałem Smart Sam, ale za mało tym zrobiłem, żeby coś powiedzieć. 500km w lasach i (wtedy) moich 115kg wytrzymały. Rapid Rob podobnie. Ogólnie po asfalcie śmigały - w lesie na ścieżkach też. Tam gdzie trzeba było na plecy rower wrzucać to i tak bym wrzucił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bemo: zerknij na Continental speed ride :) kolega miał i chwalił. Nie są drogie, nie są jakieś ciężkie, wydają się dobrym kompromisem. A jak trochę coś drożej to schwalbe g-one?