Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Zastanawiam się nad #leasing używanego BMW 316d 2018r. z #master1 . Wartość ok. 85k brutto, leasing na 3 lata, wpłata 10-15%. O ile na ich kalkulatorach można sprawdzić miesięczną ratę, to jak ma się sprawa z wykupem, jaki to procent? Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • 15
@jendrzej13: Zadzwoń i zapytaj lub złóż zapytanie mailowe do Master Lease. Trzeba to robić, bo się głowisz a zaraz się okaże, że i tak to auto już jest sprzedane :D
Wiem, że jak się wybiera ich finansowanie to chętniej dają rabat na wartość auta, ale to czy ich oferta finansowania będzie korzystna to musisz skonfrontować z @OptiFinance
@OrzechowyDzem: Oni przy obcym wyłączają rękojmi (co nie jest chyba do końca zgodne z prawem). Co do rabatu to nie ma znaczenia, a jak spotykałem się, że dawali 1k rabatu na auto z ich finansowaniem, to na finansowaniu klient przepłacał 6k względem zewnętrznego, więc i tak się nie opłacało...
@jendrzej13: OW 15%: 12.750,00
35x 1.386,94
WK 35%: 29.750,00

Wszystko w brutto, rata miesięczna zawiera GAP FV.
Ubezpieczenie GAP to zabezpieczenie straty finansowej, która powstaje na skutek utraty wartości pojazdu w
czasie. W przypadku szkody całkowitej lub kradzieży ubezpieczenie GAP:
dla samochodów nowych pokrywa różnicę pomiędzy wartością fakturową pojazdu dla samochodów
nowych (GAP RTI), a jego wartością w dniu zdarzenia, zgodnie z zapisami Warunków Ubezpieczenia.
dla samochodów używanych przez
@OptiFinance: jak to wyłączają rękojmię? Przecież to jest jak przymus ich finansowania. Widziałem na tagach, że już miałeś z nimi do czynienia. Jakieś problemy w takim razie były przy obcym finansowaniu i kiedy auto okazuje się nie do końca sprawne? Bo z tego co wiem sprawdzić za bardzo też go nie można, bo nie opuszcza placu
@jendrzej13: Nie. Generalnie temat rękojmi jest ciężki. Na ponad 1000 sfinansowanych aut, bo pewnie gdzieś tyle już będzie, z rękojmi skorzystał tylko 1 klient, gdzie faktycznie wykryta usterka była zaznaczona na umowie i skończyło się to na wymianie auta na nowe. Poza tym chyba 1 klient miał problemy lub nawet ma i sądzi się ze sprzedawcą. Rękojmi jest na prawdę ciężko udowodnić i z niej skorzystać. Nie tylko Master stosuje taki
@OptiFinance: Czyli pozostaje sprawdzić porządnie auto przed zakupem. Jeszcze jedna sprawa: jaki przybliżony koszt OC/AC/NNW? 27 lat prawko od 9, jedna szkoda z OC ponad 2 lata temu, nigdy nie miałem AC. BMW to pewnie drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°)