Wpis z mikrobloga

Jestem zwolennikiem aborcji w przypadku uszkodzenia/ choroby płodu. Natomiast w dyskusjach na temat życia trzymam totalnie stronę prawicy, tzn.
1. Płód / zarodek to człowiek
2. Płód to nie ciało matki, a już osobny człowiek
3. Aborcja to zabójstwo
Tak jestem za zabójstwem w tym wypadku, ponieważ urodzić się, a potem całe życie cierpieć to już lepiej zostać poddanym aborcji.
Wystarczy zobaczyć ile osób popełnia samobójstwo samemu wybierając śmierć niż życie w cierpieniu.
Celem życia jest minimalizacja funkcji cierpienia w czasie.
Życie samo w sobie nie jest darem. Szczęśliwe, zdrowe życie jest darem.
Jestem ateistą. Wszystkie prawa napisane w pismach religijnych zostały wymyślone przez człowieka, więc człowiek je może spokojnie zmienić jeżeli są złe.
Nie jestem za aborcją na życzenie bo aborcja powinna być dla dobra dziecka nie dla dobra matki.
#aborcja
  • 8
@JegoEkscelencja: Ale wiesz z czym się wiąże niechciana ciąża i jakie są jej konsekwencje? Dla niektórych kobiet ciąża jest taką tragedią, że zrobią wszystko żeby się jej pozbyć, nawet ryzykując życie. Dobrze to widać w krajach Ameryki Południowej, gdzie masa kobiet umiera przy aborcji wykonywanej metodą chałupniczą. Aborcja była jest i będzie i trzeba się z tym pogodzić i można to zrobić jak cywilizowane kraje, albo tak jak my. Jest wiele
@przeciwko78: chcesz aby płód samodzielnie się rozwijał, żeby udowodnił, że jest człowiekiem, ale noworodek już nie musi tego tak udowadniać? Z reszta ta dyskusja nie ma sensu, bo z biologicznego punktu widzenia płód to człowiek. A jest osobny w takim sensie, że nie jest tym samym człowiekiem co matka, a już nową jednostką przeznaczoną do oddzielenia się od matki.
Prawica (TVPis) również ma kompromitujące argumenty za orzeczeniem TK. Np. Aborcja to zabójstwo należy chronić życie. To dlaczego trybunał nadal zezwala na aborcję w pewnych przypadkach? Jeżeli ten argument ma znaczenie dla prawicy to powinni całkowicie zakazać aborcji. Niestety argument ten logicznie jest inwalidą w stosunku do orzeczenia trybunału, ale jest dobry do manipulowania ciemnych mas.