Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś was z distro EndeavourOS? Zauważyłem, że zyskuje ostatnio na popularności jako desktop i zbiera przychylne opnie.

EndeavourOS is a rolling release Linux distribution based on Arch Linux. The project aims to be a spiritual successor to Antergos - providing an easy setup and pre-configured desktop environment on an Arch base. EndeavourOS offers both off-line and on-line install options. The off-line installer, Calamares, uses the Xfce desktop by default. The on-line installer can install optional software components, including most popular desktop environments.

Plus/minusy?

#linux #komputery #systemyoperacyjne
tomosano - Korzysta ktoś was z distro EndeavourOS? Zauważyłem, że zyskuje ostatnio na...

źródło: comment_1613079942pkuEEDCpgXLxyZk4tTTtdj.jpg

Pobierz
  • 20
ja korzystalem dlugo z Manjaro, nie mialem problemow w sumie. Trudniejsze troche od ubuntu, chociaz czasem mi sie wydaje, ze nawet w najbardziej graficznym linuxie i tak w pewnym momencie konczy sie na terminalu. Wiec w sumie start jest wszedzie podobny.
Niektórzy uważają, że to plus ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@tomosano: Nie ma plusów

a kiedyś tak chwaliłeś manjaro


@Kryspin013: Możliwe :D W sensie może chwaliłem, że ma nowe rzeczy i np. AMD mi działa (zakładam, że na najnowszym Debianie już chodzi). Ale np. tę "grę" co robię na Linuksa to o ile wszystko robię prawie na Manjaro to grę "ogrywam" na Xubuntu, bo na Archu się
Że jak się coś psuje to się tego nie naprawia, tylko żyje z tym

@fervi: Przyjacielu, żyjemy w XXI wieku w czasach BtrFS i ZFS - jak się psuje to przywracasz snapshota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@fervi: pewnie silnik oczekuje jakiejś dependencji której nie deklaruje pakiet aplikacji, klasyka. Steam tak ma z puszczaniem po wget w tle jakichś requestow, a nie ma nigdzie info że tego używa. #!$%@?ł mi się proces jak wysyłałem buga do supportu, bo ktoś założył że przecież każdy ma wget. No ja używam tylko curla ;d ot mało kto testuje Linuxy poza typowym RHEL i Ubuntu i najczęściej tam lądują faktycznie prawilnie testowane
@PortowySzczur: W tym YGOPro (jak naprawisz to fajnie, bo na VMce grzeje kompa, a wydajność niewielka - wystarczająca, ale niewielka) domyślnie nie wykrywa Lua wgranego (mimo, że jest). po ocenzurowaniu tego w kodzie (szukanie Lua) program się kompiluje, ale jak dochodzi do różnych wersji Lua to są różne błędy kompilatora, które nie wiem z czego wynikają
@PortowySzczur: Silnik. Moja "aplikacja" to dodatki do tego silnika (po prostu jest silnik pierwotnie do Yu-Gi-Oh od Konami, ale wszelkie tego typu łączenia Konami usuwa na mocy praw autorskich. Postanowiłem, że zrobię własne karty i własną "edycję" na podstawie starej wersji tej gry (ale moim zdaniem najlepszej).

Więc w skrócie uruchamiasz mój kod i budujesz wszelkie dane do gry.
Kompilujesz silnik YGOPro
Przenosisz moje pliki do silnika

Masz moją wersję gry