Wpis z mikrobloga

@jack_: slabo slabo myslalem ze szybciej to ogarne, do jutra musze czekac az w mbanku bede mogl kase przewalutowac pozniej 3 dni na transfer hajsu swiftem, suma sumarow tydzien czasu zeby konto ogarnac
@wersalski_kasztan: Dane adresata podajesz Węgry, to IBKR. Nr konta z góry JP Morgan i swift. Ten drugi nr obok swift olewasz. W tytule kopiuj wklej co masz na ekranie. To z nazwą konta IBKR i Twoim imieniem i nazwiskiem.
@jack_: juz nie pamietam bo usunalem aplikacje zloze jutro nowa. ale bylo tam nazwa jpmorgan pozniej jakis numer ABA plust Bic code , pozniej dane wegierskiego banku a pod tym jakis numer konta bankowego i nizej nazwa konta ibkr i moje dane
@wersalski_kasztan: ABR i SWIFT/BIC się wykluczają - albo jedno albo drugie - użyj SWIFT. Wyżej nr konta JP bank ING rozpoznał sam jako JP Morgan. Węgierskie dane to adresat konta czyli IBKR na Węgrzech
@wersalski_kasztan: Aplikacji nie musiałeś usuwać. To sobie wraca po zalogowaniu się ponownie. Ja zrobiłem dokumenty itd. a przelew po przerwie jak zrobiłem obiad. Wgrywanie i usuwanie różnie mogą odebrać po drugiej stronie. Przesłane papiery zatwierdzają ludzie
@wersalski_kasztan: Powodzenia. Mam nadzieję, że nam to zatwierdzą. Wczoraj studiowałem artykuł na Inwestomat odnośnie PITa. Jest trochę zakrętów ale do ogarnięcia. Problemy są z przejściem kupionych akcji przez rok kalendarzowy, bo dopiero sprzedaż generuje ruch podatkowy.
@wersalski_kasztan: Nie wiem też czy IBKR Węgry identyfikuje się jako broker USA i składa w naszym imieniu W8-BEN do Urzędu IRS w USA. Jeśli tak to ew. dywidenty to 15% w USA + 4% w PL. Jak nie to pociągną nam 30% w USA