Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xboxone #gamepass

Od czasu kupna xboxa przeszedłem (grudzień 2020):
- resident evil 7 (8/10)
- Ori and the Will of the Wisps (9/10)
- injustice 2 (8/10)
- outer worlds (8/10)

Gram pomiędzy grami:
- battlefiled 5
- Star Wars: Battlefront II

Dropnąłem:
- Battletoads

Wstrzymałem granie:
- Star Wars Jedi: Upadły zakon

Teraz gram:
- gearsy 4

W kolejce mam jeszcze około 20 gier do ogrania :)

Na #ps4 grałem tak, że przez pół roku męczyłem jednego exclusive'a (albo wieśka). Na xboxie granie traktuje w sumie bardziej jako rozrywkę, czyli ogrywam sobie gierki jak coś nie podejdzie to nara, nie maksuje, po prostu sobie gram dla przyjemności 1h dziennie. Fajnie, że gry są dość krótkie bo granie się nie nudzi.

Dla casuala który dość dużo gra nie ma lepszej oferty niż gamepass. A wszystko za około 15 zł na miesiąc. Szkoda, że polacy są tak uprzedzeni do xboxa, xbox series s/x jest spoko.

Wiadomo wszystkie gry są dzielone z PC, ale w cenie konsoli nie kupisz porządnego kompa do grania.

#gry
  • 53
  • Odpowiedz
@Irritum: TLoU2 to akurat gówno :) Polecam listy gier angry joe z 2020, tłumaczy dlaczego ta część to shit (i tak jak ja ma już #!$%@? w tą kiedyś genialną serię -> pierwsza część)
  • Odpowiedz
@Maneharno: To że muchy lecą do gówna to nie znaczy, że to nie jest gówno. Wiem, że to mocne słowa, ale dwójka zepsuła wszystko co kochałeś w jedynce i jeszcze splunęła ci w twarz, a poza grafiką to dalej ta sama gra co z 2013 tylko że grasz transem który SPOILER zabija głównego bohatera z jedynki /SPOILER i jest walony w dupę. Po za tym masz dużo przemocy, bardzo dużo i
  • Odpowiedz
@Maneharno: Generalnie to, że ta gra zgarnęła tyle nagród tylko świadczy jak #!$%@? są dziennikarze growi i jak bardzo mam #!$%@? w ich opinie. Tu się zgadzam z angry joe, po tej części mam #!$%@? już w tę serię
  • Odpowiedz
@Maneharno
@x134xvb
Kupą całkowitą nie jest, ale 7/10 to maks co powinno dostac bo jest po prostu nudna. Graficznie jest ladnie, chociaż ziarno boli, gameplayowo jest super, ale po 17 razie tego samego przeszkadza, fabularnie jest ok, ale zakończenie rozczarowuje, mechaniki fajne, ale okazji do ich wykorzystania jest kilka itd. W porównaniu do innych exclusivow jak GoT, Days Gone czy GoW wypada blado.
  • Odpowiedz
@utede: Po prostu nie jestem ślepym fanboyem, stary ja czekałem na tę część i byłem częścią hajpu, ale jak zobaczyłem co oni #!$%@? to ciężko w sumie mówić, że to dobra gra. Poza grafiką tam nic nie ma, postacie słabe, mechanika w ogóle nie poprawiona z jedynki, popsuli postacie, klimat.

Możemy rozpocząć dyskusje jak przereklamowane były też exslusivy w poprzedniej generacji. Dlatego myślałem o migracji na xboxa zanim pojawiły się problemy
  • Odpowiedz
@x134xvb: ale to, że fabułą komuś nie odpowiada nie ujmuje grze. No i jest podobna do poprzedniej części, ale w znacznym stopniu rozwinęła mechaniki z tamtej dlatego to jest 2, a nie inna seria. No i to że komuś nie odpowiada dana historia nie znaczy, że gra jest słaba. Pod względem mechaniki, grafiki i technikaliów to majstersztyk i trzeba być ślepym, żeby tego nie zauważyć.

No i to, że coś jest
  • Odpowiedz
@Maneharno: Ale fabuła i klimat to był główny atut jedynki, nie mechanika która nigdy szału nie robiła, a właśnie zajebiste postacie, zwłaszcza główny bohater i jego bardzo ludzkie dylematy. TLoU to zajebisty, wybitny film trochę jak "droga", TLoU2 to gówno jakieś oskarowe które było robione pod nagrody a nie dla gracza.
  • Odpowiedz
@x134xvb: fabuła była kontrowersyjna ale mimo wszystko zajebista i bardzo dobrze się grało. Zdecydowanej większości się podobało inka również się pod my podpisuje. Mało która gra obecnie tak potrafi wciągnąć.
  • Odpowiedz
@utede: Większości się podobało? Chyba recenzentom, opinie graczy były bardzo negatywne jeszcze w czasach wycieków a później nie było lepiej.

Wiem, że to miała być "głęboka" historia o bezsensowności zemsty i przemocy, ale gówno wyszło. Jak się ma kiepski gust to spoko i nie mówię tego, żeby cię obrazić po prostu ta gra jest w kiepskim guście.
  • Odpowiedz
@x134xvb: ale jakie opinie graczy? Randomowy review bombing. No i co do fabuły nie wiem nie wszystkim się podoba ta historia, można zarzucać niekonsekwencje w kreacji postaci i jakieś tanie zagrywki emocjonalne. Okej, ale nazywanie gry kupą, bo nie odpowiada jakąś postać, albo wydarzenia... Serio?

No i co do gry to gra nadal jest gra i liczy się gameplay. Jedynka to nie tylko historia, ale i gameplay, a dwójka go zdecydowanie
  • Odpowiedz
@Maneharno: Jeśli gameplay serii TLoU to jest to co cię przyciągnęło do tej serii to masz naprawdę stary niskie wymagania nic więc dziwnego, że ci podeszła. Serio już ogrywając jedynke na ps4 męczyłem się mechaniką która dupy nie urywała była po prostu przeciętna. Grę skończyłem bo chciałem się dowiedzieć jak się skończy historia Joela i Ellie. Gra miała fajny klimat dość ciężki, ale dobrze balansowała.
  • Odpowiedz