Wpis z mikrobloga

#xboxseriesx #xboxone #gamepass

Od czasu kupna xboxa przeszedłem (grudzień 2020):
- resident evil 7 (8/10)
- Ori and the Will of the Wisps (9/10)
- injustice 2 (8/10)
- outer worlds (8/10)

Gram pomiędzy grami:
- battlefiled 5
- Star Wars: Battlefront II

Dropnąłem:
- Battletoads

Wstrzymałem granie:
- Star Wars Jedi: Upadły zakon

Teraz gram:
- gearsy 4

W kolejce mam jeszcze około 20 gier do ogrania :)

Na #ps4 grałem tak, że przez pół roku męczyłem jednego exclusive'a (albo wieśka). Na xboxie granie traktuje w sumie bardziej jako rozrywkę, czyli ogrywam sobie gierki jak coś nie podejdzie to nara, nie maksuje, po prostu sobie gram dla przyjemności 1h dziennie. Fajnie, że gry są dość krótkie bo granie się nie nudzi.

Dla casuala który dość dużo gra nie ma lepszej oferty niż gamepass. A wszystko za około 15 zł na miesiąc. Szkoda, że polacy są tak uprzedzeni do xboxa, xbox series s/x jest spoko.

Wiadomo wszystkie gry są dzielone z PC, ale w cenie konsoli nie kupisz porządnego kompa do grania.

#gry
  • 53
  • Odpowiedz
@x134xvb: jaki z tego wniosek? Nie umiesz wybierać gier i tyle ¯\_(ツ)_/¯ Na PS4 też sobie mogłeś grać po kilka godzin w kilka gier, nikt nie zmusza do maksowania czy kończenia.
  • Odpowiedz
@Cinkito: Umiem, ale co innego jak masz bibliotekę 250 gier w które możesz sobie swobodnie grać a co innego jak musisz kupować gry które mogą się okazać niewypałem a później musisz je odsprzedawać albo kupiłeś w promocji cyfrowo i zostajesz z barachłem.
  • Odpowiedz
@Cinkito: Kupiłem rdr2 na premię cyfrowo bo hehe gra taka dobra i jeszcze multi, grę przeszedłem raz i była spoko, ale kolejny raz nie za gram bo jest za wolna.

Kupiłem cyfrowo GOW bo hehe takie dobre opinie, gra spoko, takie 7/10, ale kolejny raz mi się nie chciało grać i się trochę męczyłem.

Kupowałem też pudełka, ale koszt alternatywny w postaci męczenia się z ludźmi na olx jest czasami wyższy
  • Odpowiedz
@x134xvb: czyli nie umiesz wybierać gier... Kupuję gry cyfrowo chyba w 95% zakupów i nie zdarzyło mi się żebym trafił na grę, która mi się nie podoba, albo żebym uznał, że jest choćby średnia i nie było warto. Po prostu przed zakupem patrzę sobie na jakieś gameplaye i sprawdzam czy gra jest dla mnie. Nie jestem pewny to kupuję pudełko żeby właśnie móc odsprzedać. Jak chciałeś dużą bibliotekę indyków to mogłeś
  • Odpowiedz
@x134xvb: no jak jest 800 gier to dziwne żeby duża część nie była gówniana xD ale jest też sporo gier fajnych. Zresztą game pass działa dokładnie tak samo, z tych 250-300 gier ciekawych jest zaledwie nieduża część.
Ostatnio przeglądałem całą listę gier w tej usłudze to mnie osobiście interesowało 17, z czego część była w plusie, część kupiłem i ograłem, a takich, których na PS4 nie ogram było raptem 2 (Ori
  • Odpowiedz
@Cinkito: No ja z 250 gier mam z 50 które chce ograć/przetestować. Gamepass nie działa tak samo bo m$ dba o różnorodność i dość wysoką jakość biblioteki, na przykład wypada mortal kombat wchodzi injustice. Pilnują:
a) żeby tytuły były w miarę dobre
b) żeby było coś dla każdego

Nawet tam indyki są całkiem dobre, nie wrzucają byle gówna.

Gamepass daje ci możliwość eksperymentowania. Na przykład nigdy bym nie kupił RE:7 bo
  • Odpowiedz
@Cinkito: sony nie ma najlepszych exów, jak się przypatrzysz to oni wszystko robią na jedno kopyto praktycznie. Nintendo ma najlepsze exy, ale ma ich mało niestety. Switch po mocnym starcie wyhamował.

Powtarzanie, że sony ma super exy to objaw bardziej zbiorowej psychozy a nie stan faktyczny. Jasne za czasów ps1/ps2 tak było, później trochę za czasów ps3, ale poprzednia generacja to jedne wielkie rozczarowanie. Najlepiej mi się grało albo w remastery
  • Odpowiedz
@x134xvb: coś w tym jest. Kupiłem PS4 na zakończenie generacji, przeszedłem TLoU 1, wszystkie Unchartedy, zacząłem grać w Bloodborne i koniec. Konsola od półtora miesiąca leży nieużywana. Do żadnej gry nie mam ochoty wracać. Nie mam też chęci na zakup kolejnych exów. A na takim Xboksie odkąd przestałem grać na PS4, rozegrałem w miesiąc pewnie ze 3x więcej godzin, niż we wszystkie moje gry z PS4 i to w ciągu 1
  • Odpowiedz
@Ryzy_Wuj: To samo miałem. Generalnie często byłem na hajpowany, ale po jakimś czasie zauważyłem, że ja nie chcę wracać do tych rzekomo wybitnych exów sony, gdzie mam gry które ogrywam sobie po kilka razy a nigdy nie myślałem, że są jakieś super wybitne.

Największa wada większości exów z ery ps4 to liniowość moim zdaniem. Przejdziesz raz i w sumie nie ma sensu więcej przechodzić a ja się pod koniec często męczyłem
  • Odpowiedz
@x134xvb: o, kolejny juz dzis temat "eksy sony sa #!$%@? na jedno kopyto, nie to co gej pass z innowacyjnymi mega ciekawymi grami ktore daja prawie za darmo, odcinek 2137", MSrlz "gamepass ma super biblioteke, a psnow nie ma w bolzdze wiec nie istnieje, wzglednie tez jest #!$%@? bo ma 800 gier z czego fajnych jest 50 (nie to co gejm pass)" elo O/

Ze wam sie nie nudzi xD

  • Odpowiedz
@Dante27: Raczej może jakiegoś posiadacza ps4 przekonam do kupna xboxa bo większość tutaj ludzi nie ma trochę pojecia o czym gada. Ja może w sumie też kupię ps5 pro jak wyjdzie ale to zależy jakie będą exy, na chwilę obecną xbox jest lepszą konsolą do grania takiego bardziej na luzie.

A exy uważałem za przereklamowae jak miałem ps4 i nie miałem xboxa. Grałem był hajp, hajp opadał i w sumie zdawałem
  • Odpowiedz
Raczej może jakiegoś posiadacza ps4 przekonam do kupna xboxa


@x134xvb: podziwiam, jesli ci za to placa, albo wspolczuje, jesli nie :)

większość tutaj ludzi nie ma trochę pojecia o czym gada.


@x134xvb: ykhm, no znajdzie sie pare osob ^^

Ja może w sumie też kupię ps5 pro jak wyjdzie ale to zależy jakie będą exy


@x134xvb: ¯\(ツ)/¯

na chwilę obecną xbox jest lepszą konsolą do grania takiego bardziej na
  • Odpowiedz
@x134xvb: ale ja nie porównuję PSa do Switch, tylko do Xboxa. Switcha sam mam, ale to jest dla mnie konsola, która ma inne zastosowanie jak PS czy Xks i nie ma sensu ich porównywać. Sony ma świetne exy, mogą się Tobie nie podobać, każdy ma swój gust, ale pisanie, że GOW to 7/10 i średnia liniowa gra nijak się ma do obiektywnej opinii. Piszesz o zróżnicowaniu to pokaż mi jaka jest
  • Odpowiedz
pokaż mi jaka jest odpowiedź w tym super game passie na takie tytuły jak wspomniany Bloodborne, wspomniana Persona czy jak niewspomniane Dreamsy choćby.


@Cinkito: ja to zrobie bo w sumie i tak wiemy jaka bedzie odpowiedz - Forza i Gearsy

  • Odpowiedz
@Cinkito: No głupie Ori które jest też na switcha, mimo, że indyk bije GOW.

A i nie ma obiektywnych opinii czy recenzji to oksymoron. Jak ktoś gada, że GOW jest obiektywnie wybitną grą to mogę się tylko zaśmiać. Dużo też zależy od doświadczenia imo jak już ograłeś wiele gier to inaczej na to patrzysz. Ja na przykład kiedyś wolałem fabułę od gameplayu ale szczerze większość gier ma #!$%@?ą fabułę, książki są
  • Odpowiedz
@Cinkito: Potęgą gamepassa jest różnorodność. Gram w gearsy 4 i są trochę nudne, takie nudniejsze uncharted ale z racji że mogę sobie pograć w coś innego równolegle to jest ok, a jak mi się znudzą wybitnie mocno to nie skończę bo mam 200 innych gier do wyboru.

Na ps4/ps5 to też jest możliwe ale te gry trzeba jednak kupić a o psnow nie będę gadał bo już prowadziłem na ten temat
  • Odpowiedz
@x134xvb: i dlatego, że pojedyncza opinia czy recenzja nie jest obiektywna trzeba patrzeć na ogół recenzji i opinii graczy, bo o ile przy kilku głosach jesteś w stanie manipulować oceną, tak jak tych ocen jest setki czy tysięcy to odsiewasz głosy skrajne. I zasadniczo są opinie czy recenzje bardziej czy mniej obiektywne. Nie każda gra musi się podobać, może nie pasować do gustu, ale można ją docenić za jakość, wykonanie, mechanikę
  • Odpowiedz