Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pozwalem pewną spółkę, dostałem dziś odpowiedz na pozew i sad zobowiazuje mnie do

"zlozenia pisma przygotowawczego w ktorym odniesie sie do tresci odpowiedzi na pozew oraz zgloszonych w niej twierdzen i dowodow orazp owola wszelkie twierdzenia i dowody istotne dla rozstrzygniecia sprawy..."

Z tym ze wszelkie dowody podalem w pozwie.

Pytanie czy musze odpowiadac, czy lepiej odpowiedziec czy moze czekac na rozprawe? Czy dodac cos czego nie napisalem w pozwie wlasne twierdzenia?

I kolejne pytanie czy wraz z tym pismem moge wniesc o powolanie bieglego (pozwany zarzucil mi w odpowiedzi na pozew ze nie chcialem zasiegnac porady bieglego).

Dziekuje za odpowiedz.

#prawo #poradaprawna
  • 24
@xdrcftvgy To mi przypomniało jak zgłosiłem wyłudzenie z allegro na policji na specjalnym druku gdzie wszystko opisalem po czym po kilku dniach wezwano mnie by zeznawać. Tak, miałem odpowiedzieć to samo co napisałem na druku... Więc oni chyba lubią mieć takie rzeczy X 2
Pytanie czy musze odpowiadac, czy lepiej odpowiedziec czy moze czekac na rozprawe?


@xdrcftvgy: zawsze lepiej odnieść się do odpowiedzi na pozew

Czy dodac cos czego nie napisalem w pozwie wlasne twierdzenia?


a to zależy co było w odpowiedzi na pozew

I kolejne pytanie czy wraz z tym pismem moge wniesc o powolanie bieglego (pozwany zarzucil mi w odpowiedzi na pozew ze nie chcialem zasiegnac porady bieglego).


zależy co to za sprawa.
@xdrcftvgy: i nie masz pełnomocnika? No szanuję za odwagę (albo za głupotę, zależy czy sąd oddali powództwo czy nie). Ale skoro pytasz już po złożeniu pozwu to ja tu widzę piękne wywody sądu pod tytułem powód nie sprostał ciężarowi dowodowemu zawartemu w art. 6 k.c. i art. 232 k.p.c. bowiem...
@Jade: dokładnie tak :D może @xdrcftvgy: nie zdaje sobie sprawy z tego jakie koszty poniesie przegrywając postępowanie :) (oplata sądowa od pozwu, koszt biegłego - w tej sprawie, jeżeli op nie wniósł o odpowiedniego biegłego z odpowiednią teza dowodową to na 99% powództwo będzie oddalone i koszty zastępstwa procesowego). Przy dobrych wiatrach może dostac po tyłku tylko na kilka kafli, a przy gorszych na kilkadziesiąt - wszystko zależy od wps:)
@xdrcftvgy: Trudno odpowiedzieć, czy musisz odpowiadać, albo precyzyjniej rzecz ujmując czy jest to konieczne z punktu widzenia korzystnego dla Ciebie rozstrzygnięcia, bez znajomości treści pozwu i odpowiedzi na pozew, a także pisma z sądu. Jednak pewną wskazówką może być to, że zazwyczaj sąd nie zobowiązuje powoda do złożenia pisma przygotowawczego po złożeniu przez pozwanego odpowiedzi na pozew. Dlaczego sąd tak zrobił? Nie wiem, choć się domyślam. Najprawdopodobniej pozwana spółka podniosła jakieś
Co ma napisać tak przyznaje ze powód ma dowód w postaci wyników pomiaru hałasu?


@xdrcftvgy: no nie wiem, że jest to tylko dokument prywatny powoda i w tym zakresie stanowi uzupełnienie argumentacji? Że nie może zastąpić dowodu z opinii biegłego?

Chyba że to jakiś oficjalny pomiar dokonany przez inspekcję sanitarną to w takim razie sorka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jade: tak pomiary robione przez inspekcje ochrony środowiska
@moVe: spółka zasugerowała że pomiary inspekcji nie są miarodajne a spółka sama w korespondencji że mną potwierdziła że w ich raporcie środowiskowym pokrywają się wyniki z wynikami kontroli inspekcji.

Czyli sami potwierdzili ze przekroczenia są.

W pozwie kazałem pozwanej stronie dostarczyć na rozprawę ten dokument w jej posiadaniu
A do zgłoszenia dodałeś wniosek o odstąpienie od przesłuchania w charakterze pokrzywdzonego?


@moVe: biorąc pod uwagę że w postępowaniu cywilnym nie ma instytucji pokrzywdzonego to pewnie nie dostał ()
@Jade: @kaceka: użycie słowo "wyłudzenie" nakierowało mnie, że to może być postępowanie karne. Niemniej w procedurze cywilnej też można wnosić o przeprowadzenie rozprawy pod nieobecność powoda, a także o nieprzeprowadzenie dowodu z przesłuchania strony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moVe: no właśnie tak się zastanawiam czy warto czy może sąd zechce zasięgnąć opinii tzn wyjdzie sam z tym wnioskiem by rozwiąc wątpliwości co do miary przekroczeń itp.
@xdrcftvgy: Może być tak, że powoła biegłego z urzędu, a może być tak, że będzie się opierał tylko na ustaleniach inspekcji ochrony środowiska, a może być tak, że pozwana spółka wniesienie o powołanie biegłego.