Wpis z mikrobloga

Na głównej właśnie się pojawiło znalezisko, że Kubuś obniżył zawartość cukru w swoich napojach i, że podatek od cukru działa wspaniale bo napoje są zdrowsze. Że niby przy okazji podatek zadziałał. A jak to Kubuś uczynił, że nie płaci podatku od cukru? Podobno dodał 20% soku i wówczas podatku się nie płaci.

No to zaglądamy na stronę Kubusia i sprawdzamy dane tego napoju [picrel]. Hmm, 42kcal / 100ml.

Faktycznie, podatek działa wspaniale, bo produkt mający 42kcal / 100ml pod niego nie podlega ale za to od produktu mającego ZERO kalorii podatek płacić należy. No po prostu super.

#polska #podatki #soki #pieniadze #zdrowie #ciekawostki
Pobierz janekplaskacz - Na głównej właśnie się pojawiło znalezisko, że Kubuś obniżył zawartoś...
źródło: comment_1612789177Z4lr7sXIgbPcaiiALrOom5.jpg
  • 9
@mbor:

nie jestem dietetykiem, ale sok owocowy jest chyba lepszy niż dosypanie cukru jak np w koli?


Nadal będzie bardzo wpływał na otyłość.

Jabłko chyba też ma cukier?


Sok to skoncentrowane jabłko, także pod względem ilości cukru.

rozumiem, ze walka jest o likwidacje "pustych" kalorii


Walka jest o zdrowie. Co z tego, ze przyjmiesz więcej witamin jak wraz z nimi dostarczysz gigantyczną ilość cukru?
Mysle, ze kazdy kto ma dziecko, wie o "cukrze w Kubusiu" - ja wiem i nie daje. Ja sie ciesze z pierwszego kroku i licze na to, ze zamiast koli ludzie przejda na soki owocowe czy po prostu owoce, a moze za jakis czas na wode :)
@janekplaskacz: pisalem o tym juz wiele razy ale jak na wykop przystalo bylem minusowany. Soki naturalne nie są objęte podatkiem, firmy zaczely dodawać 20% prawdziwego soku najczesciej jablkowego zeby ominąć podatek i dziala to swietnie.
Tu jest artykul
Podatek od soków naturalnych 100%
Warto jednak kupić sok 100% niż 20% róznica w cenie teraz jest bardzo mała a jakość dużo lepsza
Pobierz walerr - @janekplaskacz: pisalem o tym juz wiele razy ale jak na wykop przystalo byle...
źródło: comment_1612795826aAiQvp9SXflge7jf5WcjWQ.jpg