Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałam coś dokończyć, ale na chwilę weszłam na wykop popatrzeć co tam Mirki świrują, no i jakiś anon napisał, że będzie magik bo ma myśli przeróżne. Już chciałam dzwonić na policję, ale myślę sobie kurde wyśmieją mnie jak kiedyś Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami, kiedy zgłosiłam, że dzikie kaczki spacerują po płycie rynku xD
Więc zaczęłam stalkować gościa, co było dość proste (młody Sherlock here).


Znalazłam wielu członków jego rodziny, więc pomyślałam, że napiszę im, żeby go ratowali czy coś.
Zanim się do nich odezwałam, to napisałam jeszcze do tego gościa o moich niecnych zamiarach, a ten, że ma jeszcze kilka rzeczy w najbliższych miesiącach do zrobienia także jeszcze chwila.
Ja pitolę, gdzie ten świat zmierza, kto planuje magika z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym? Kiedyś ludzie byli bardziej spontaniczni.

Jeślibyście naprawdę znaleźli się w kropce, to patrzcie ile telefonów czeka na bycie odebranym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji
tel. 22 594 91 00
(czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
koszt połączenia jak na numer stacjonarny
wg taryfy Twojego operatora telefonicznego

Telefon zaufania dla osób dorosłych
w kryzysie emocjonalnym
tel. 116 123
(poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
tel. 116 111
(czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA- centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
tel. 800 70 2222
(czynne całodobowo)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania
tel. 22 484 88 01
(czynny w poniedziałki i czwartki od 17.00 do 20.00)

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
– pomoc psychiatryczno-pedagogiczna
tel. 22 855 44 32

Ośrodek Interwencji Kryzysowej
tel. 22 837 55 59
(poniedziałek – piątek od 8:00 do 20:00)

Ośrodek Interwencji Kryzysowej – poradnia ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
tel. 22 845 12 12 lub 667 833 400
(poniedziałek – piątek od 08:00 do 20:00)

Telefon zaufania – dla osób które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia.
Telefon Zaufania
tel. (22) 621 35 37

Telefon Interwencyjny
tel. 600 070 717
Dyżury w godzinach 10:00-16:00
– psychologiczny: od pon. do pt. (bez czwartków)
– prawny: czwartki

Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich
tel. 0 800 108 108
(poniedziałek-piątek od 14.00 do 20.00)

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna
tel. 22 425 98 48
(poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei
tel. 600 100 260
(czynne całodobowo)


#depresja #psychologia #psychiatria
  • 19
@karolinana opowiem Ci jak wygląda rozmowa z takim numerem jak jesteś facetem

-dzień dobry, już nie daję rady, chcę się zabić
-dzień dobry a co to Panu się stało?
-nie widzę sensu, dziewczyna mnie zostawiła, straciłem pracę, nie mam przyjaciół
-już niech Pan nie przesadza, pan jest mężczyzną, niech się Pan weźmie w garść i mi lini nie zajmuje bo tu ludzie z poważnymi problemami dzwonią, np samotne matki
Kurtyna

#pieklokobiet
@Helle a ty robisz aferę jak bilet do klubu jest droższy dla mężczyzn niż dla kobiet? Jak niektóre miejsca publiczne mają dni tylko dla kobiet? Jak przy rekrutacjach za fakt bycia kobietą ma się dodatkowe punkty? Jak sądy rodzinne masowo dyskryminują ojców? W takim żyjemy systemie, że jak jesteś facetem to nawet lepiej jak się skasujesz. A teraz idźcie wspierać kobiety na strajk bo przecież mamy piekło kobiet.
@DrunkMind: mówię o tym głośno, zwracam uwagę na dyskryminacje i podwójne standardy. Nie pozwalem nikogo do sądu, ani zgłosiłem do RPO, ale dotychczas spotkałem się raczej z drobnostkami, a tutaj jest mowa o poważniejszej sprawie. Jakby mi np. odmówili pomocy u lekarza, albo dyspozytor na 112 odmówił wezwania służb, bo jestem mężczyzną to zrobiłbym aferę.
@karolinana: Mirkowi specjaliści w moim przypadku okazali się być nieco nadopiekuńczy. Wstawiałam relację pod swoim tagiem ze szpitala po próbie samobójczej i jakiś mirek zadzwonił na policję, że próbuję się zabić, gdzie już dawno byłam w szpitalu xD