Wpis z mikrobloga

@majeranek: ja dostałem rozpiskę wszystkich pomiarów po fittingu i ustawiłem drugi rower idealnie do tego (musiałem mostek skrócić żeby było identycznie) i w czuje się na obu idealnie
@GrubyKociol: Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że niewielkie zmiany robią ogromną różnicę. Nie mam nowego roweru. Pytanie jest czysto teoretyczne i nie chodzi mi o jakieś dramatyczne różnice między rowerami, typu "jeden rower to szosa endurance, a drugi rower TT". Raczej o sytuację w której mamy np. szosę wspinaczkową Gianta i robimy przesiadkę na szosę wspinaczkową Treka.

@Adwokat_Boga: No tu spodziewałbym się sporej różnicy, bo to jednak inne typy
No tu spodziewałbym się sporej różnicy, bo to jednak inne typy rowerów i ustawienie siodełka na tej samej wysokości da jednak inny rezultat w ogólnym ustawieniu.


@majeranek: Oba rowery to geometria race. W obu rowerach kąt podsiodłowy wynosi 73°, więc na papierze powinno się pokrywać. Siodełka inne, pedały inne (XT, XTR) – tu wyszło chyba te ok. 6 mm różnicy, jeśli dobrze pamiętam, a to jest dużo dla wysokości
@Adwokat_Boga: No nie do końca, TCX to przełaj, TCR to szosa wyścigowa i ich geometria trochę się różni, co widać chociażby po samej wartości stack to reach.
Pytanie tylko czy mając taką dokładną rozpiskę jak @mmichal z wszystkimi odległościami: do kierownicy, wys. siodła, drop, korba itd. Dałoby się odtworzyć ustawienie z jednego roweru na drugim. Oczywiście w tym wypadku to prawdopodobnie nie miałoby sensu, bo niekoniecznie to samo ustawienie będzie dobre
Z ciekawości, jakie to są rowery? Ten sam typ, producent?


@majeranek: szosa i gravel ale geometria bardzo podobna, w gravelu dla wygody dałem więcej podkładek pod mostek i trochę krótszy mostek aby zasięg był taki sam a pozycja bardziej komfortowa, tak mi fitter doradził
No nie do końca, TCX to przełaj, TCR to szosa wyścigowa i ich geometria trochę się różni, co widać chociażby po samej wartości stack to reach.


@majeranek: Ale ja przeniosłem tylko i wyłącznie wysokość siodełka. Od poziomu siodła do środka osi pedału. Przy identycznych siodełkach i pedałach powinno być w porządku.