Wpis z mikrobloga

  • 0
Potrzebuję pojechać na kilka godzin do Berlina i wrócić tego samego dnia. Czy ktoś z was był w ostatnim czasie, wiem, że przed świętami coś tam się pozmieniało, bo wcześniej podróż do #berlin na 24h nie była problemem. Ktoś was był w ostatnich dniach? #niemcy
  • 11
  • Odpowiedz
@K_25: Ja jezdze 3x w tygodniu, w plecaku mam kwit od pracodawcy ze pracuje ale nigdy nikt o to nie pytal.
Tyle moge Ci powiedziec - nie wiem jak sie sprawy maja bez tego kwitu, ale faktem jest ze szanse na kontrole sa cholernie niskie.
  • Odpowiedz
@K_25: wyslilies się chociaż żeby wpisać w google "Berlin koronawirus"? Psy tu nie latają, żeby naklepac jak najwięcej nazwisk do notatnika ale jak już Cię #!$%@?ą, a nie zalapiesz się do tych którzy mogą przyjechać (i to sprawdzą, a to też niekoniecznie) to będziesz miał spory problem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wersalski_kasztan żadna wycieczka czy zwiedzanie, muszę pojechać do swojego dawnego mieszkania zabrać kilka rzeczy, może zjeść kebaba. w sumie musiałbym to zrobić jak najszybciej, ale jeżeli wiąże się to z ryzykiem, to trudno, odpuszczę.
@Gregre88 wysiliłem się, nic jednoznacznego nie znalazlem, na stronie ministerstwa widziałem informacje o 24h malym ruchu przygranicznym, chociaż nie wiem jak to działa, ostatni raz byłem w Niemczech we wrześniu, gdy był jeszcze luz.
  • Odpowiedz
Ostatnio parę razy przekraczałem granice w Świecku - zero jakichkolwiek kontroli. W Kołbaskowie też był spokój z tego co słyszałem
  • Odpowiedz
@Turbo92: na Kołbaskowie jest w #!$%@? kontroli. Jak nie jest przez zollamnt to za co bardziej podejrzanym T4 czy nubirą pojadą zobaczyć wie geht's. Z tym, że to nie '90s że kontrolę masz za każdym razem.
  • Odpowiedz