Wpis z mikrobloga

Używam do mielenia kawy do kawiarki takiego starego elektrycznego młynka z 2 ostrzami w środku. Załączam zdjęcie poglądowe, bo mój jest inny ale pewnie tak samo beznadziejny :)
Z tego co czytam to pewnie warto byłoby kupić jakiś lepszy. Pomyślałem, że sobie wezmę jakiś ręczny w miarę tani. Co polecacie? Przeglądałem tag i wiem jeszcze mniej niż przed. Jeśli chodzi o kasę to powiedzmy, że do około 300 pln. Wolałbym zamówić z jakiegoś polskiego sklepu a nie od chińczyków.
Drugie pytanie. Polecacie jakąś inną metodę niż kawiarka z której kawa będzie równie dobra a będzie mniej roboty? Nie chce mi się po prostu czasami tego rozkręcać i myć za każdym razem a jak się okazało 4tz to za mało na mój kubek (całe szczęście nie ma Venusa w rozmiarze 3tz bo pewnie taki bym wziął). Wychodzi mi jakieś pół kubka więc jak chcę zrobić cały to muszę zaparzać 2 razy przez co mam 2 razy tyle roboty.

#kawa #kawiarka
s.....e - Używam do mielenia kawy do kawiarki takiego starego elektrycznego młynka z ...

źródło: comment_1612637849MF0dPCl7UN7c98RNlcxsqF.jpg

Pobierz
  • 22
@szwe: kup sobie większą kawiarkę, ale z kawiarką roboty jest najmniej chyba, że ekspres, ale to drogie żeby było dobre, wiadomo. Ja używam cold drip, tak samo mało roboty (trochę łatwiej czyścić, bo nie masz podwójnego dna w sitku - zawsze mi się to mało higieniczne wydawało w kawiarkach, że nie masz dostępu do całej powierzchni), no ale ja akurat nie lubię kawy xD, a taka na zimno jest po prostu
@DunningKruger: widzę, że trochę na niego narzekają na coffedesku
@s_theCapt: a to na zimno to nie chcę XD
@oporopowrotnik91: tak strzeliłem z tym 300. Może być więcej i nie musi być ręczny, ale pomyślałem, że w tej cenie elektryczny odpada a jakbym wspomniał o elektrycznym to znając życie skończy się na tym, że będę przeglądał młynki za 1500 zł bo zawsze "warto dołożyć" ( ͡° ͜ʖ ͡
@szwe: wiem xD Powiem Ci, że czytałem wiele opinii i tego polecali bardzo. Mieli równiutko, szybko. Wg mnie nie jest najcichszy, ale nie mam porównania z innymi. Ma ten nastawnik czasowy i tak ja ja do aeropressu miele to albo mi za dużo namieli albo za mało :D tak jakby minimalna ilość to dla 2 osób. Ale ma też manualny tryb mielenia (ile trzymasz tyle mieli) więc jest git
@szwe: Ja z Ali kupiłem za 160 zł bo był kupon młynek xeoleo 45mm. Miałem go w 3 dni bo gdzieś z magazynu szedł który jest w Polsce. Mógłbyś popatrzeć za wersja 50mm. Ja mam kawiarke 3tz i mieści akurat kawy na tyle aby zaparzyć na jedna porcje ;)
@szwe: Mam wilfę svart w tej lepszej wersji i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry zakup do alternatyw typu drip, aeropress, frenchpress. Też co jakiś czas mielę w nim do mojego gównociśnieniowego ekspresu i daje radę, ale na najniższych ustawieniach żarna trą o siebie. Poza tym to mieli bardzo przyzwoicie. Ważna uwaga - to spory sprzęcior - jest wielkości ekspresu przelewowego. Dodatkowo mam wrażenie, że tajmer robi sobie jaja, ale i
@szwe: młynek, który posiadasz jest najlepszy, bo nie da się go zepsuć. U mnie w domu stoi taki od 30 lat i działa. Zachciało mi się kiedyś nowoczesnego żarnowego z funkcją mielenia do różnych grubości i zepsuł się po roku ¯\_(ツ)_/¯ a kawa smakowała tak samo
@tosttypugrzanka: no już mi nie mieszaj xD
Nie będę wołał wszystkich którzy odpowiadali, ale zamówiłem wczoraj jednak ręczny który polecał @DunningKruger
Za jakiś czas pewnie wjedzie w końcu ekspres więc wolałem teraz jednak przyoszczędzić a zamówić sobie jakieś lepsze kawy. Nie chciałem też kolejnego klamotu w kuchni.