Wpis z mikrobloga

Mikri co zrobić z #nadwrazliwosc na zapachy? Mam #autyzm a konkretnie #asperger i podobno to normalne ale już nie wytrzymuję. każdy, nawet najmniejszy zapach mnie drażni. Ostatnio gościu na dworze jadł słonecznik z 10 metrów ode mnie, wiatr nie wiał w moją stronę i aż mi się zachciało rzygać bo ciągle to czułem. Ktoś powie że placebo ale czasem najpierw czuję a potem widzę źródło więc nie są to urojenia. Mam pokój z bratem i ma taką #!$%@?ącą manierę że je w pokoju zamiast w kuchni jak człowiek. Każdy taki wybryk to dla mnie męczarnia bo zamiast to wnieść , zjeść i dać mi spokój to wniesie, czeka przez pół godziny bo gorące a potem robi sobie przerwy i w efekcie przez pół dnia nie mogę wejść do własnego pokoju. Palacze też są problemem, potrafię się spóźnić do pracy by iść odpowiednio daleko za nałogowcami, czyli ponad 20 m. Sa na to jakieś sposoby. Wydałem już sporo pieniędzy an różne neutralizatory powietrza, spreje, rozpylacze itd ale nawet jak coś zadziała to za mocno i też przeszkadza. #przegryw
  • 3
Porozmawiaj z bratem. U mnie w domu nikt nie otwiera np. lodówki gdy jestem w kuchni, bo nie daje rady z tymi zapachami. Zjadam też obiady sam u siebie. Moim zdaniem też lepiej, jakbyś miał oddzielny pokój. Większość z Aspich, mimo wszystko, źle czyje się wśród ludzi i potrzebuje własnej przestrzeni, którą twój brat narusza. Jako twój brat powinien to zrozumieć, bo nie dasz rady tak funkcjonować. Trzymaj się i informuj czy