Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki i Mirabelki spod Krakowa, jak wygląda u Was sprawa internetu? Myślimy z niebieskim żeby wynieść się pod miasto, ale oboje potrzebujemy stabilnego łącza do pracy z domu, a widzę, że ledwo się przekroczy granice miasta i koniec światłowodów :(. Internet radiowy to śmiech na sali, ale może da się jakoś korzystać z mobilnego? Jak to jest u Was?

#krakow #nieruchomosci #internet #pytanie
  • 26
  • Odpowiedz
nie no widziałam, że w centrach wiosek są niektóre ulice :), ale jestem ciekawa jak sobie radzą ci którzy nie mają takiego szczęścia


@nika_blue: wejdź na stronę Orange i wpisz adresy tych wiosek, wtedy pojawi Ci się informacja o przepustowości, z tego co pamiętam 80 Mb/s to właśnie max prędkość tych światłowodów (upewnij się tylko, że sprawdzasz internet stacjonarny!)
  • Odpowiedz
@nika_blue: sprawdzaj na UKE dostęp do internetu. W Zabierzowie i okolicach masz CybernetWMW który cały czas powiększa zasięg światłowodu. Z internetem radiowym tragedii nie ma ale trzeba się przygotować na max 50 downloadu i 15 uploadu. Do przeciętnej pracy wystarczy, netflix też ogarnie
  • Odpowiedz
@nika_blue: moi rodzice mają internet radiowy i jest bardzo stabilny, mimo że do nadajnika jest jakieś 3-4 km. 20-30 ms i ok 20 Mbps,ale takie mają łączę, da radę też szybciej. Tylko z radiowkami to trochę loteria bo jak dostawca jest #!$%@? to i łączę takie będzie :) ale nie przekreślałbym tej technologii.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r0xize: dzięki! Sprawdziłam i według tej strony sąsiedzi po drugiej stronie ulicy mają światłowod. To chyba by się dało jakoś podpiąć?
  • Odpowiedz
@nika_blue: Nie musi być. Ja mam po radiu 300/300 i afair dało by radę do 800Mbps.
Polecam pytać ISP nie czy podłączą, tylko za ile $$ podłączą. Możliwości są prawie zawsze ;)
  • Odpowiedz