Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do fachowców pojechałem dziś do znajomego, czekałem na parkingu z odpalonym silnikiem i włączonymi światłami za nim. Zadzwonił że zejdzie za 10 minut, więc zgasiłem autko, ale zapomniałem o włączonych światłach. Autko odpaliło normalnie i po chwili zgasło obroty spadły do 0. Po chwili ogarnąłem że światła są właczone, więc je wyłączyłem i ponownie ta sama sytuacja. Co robić?
#mechanikasamochodowa
  • 15
  • Odpowiedz
@Crow7422: pytasz o przykład zabezpieczenia to co mam podać? Nie wiem. Masz prądu, żeby 10x pod rząd odpalić 3 litrowego diesla ale komputer go gasi bo wykrywa zbyt niskie napięcie akumulatora.
W jakim aucie? Obstawiam, że w każdym na pełnym canie. To jakieś zabezpieczenie elektroniki czy coś. Nie wiem. Dla mnie to idiotyczne
  • Odpowiedz
@Crow7422: @HubiBubi98: @PiotrFr: Kumpel miał tak w VW Tiguanie czasem miał tak, że samochód odpalał na chwilę i zaraz gasł, kilku speców go oglądało, żadnych błędów nie pokazywało i dopiero jeden zobaczył że zaraz po odpaleniu napięcie jest podejrzanie niskie (widać ładowanie nie startowało). A normalnie silnik kręcił można było go 10 razy tak odpalać aby zechciał dalej prawcować. Wsadził właściwy akumulator EFB dla systemu start-stop
  • Odpowiedz