Wpis z mikrobloga

@relatywista_ walczymy z tym od ponad roku ale jest ciężko, zadne prośby, groźby nie pomagają i jak się uprze ze nie posprzata to będzie histeria przez kilka godzin i nie ma szans. Panie w przedszkolu mówią, że to trudny przypadek jest.
Terapia sensoryczna wycisza go na max. parę godzin.
Ogolnie to jest kochany i kumaty chlopak ale zajeździ nas z tym syfem.
Dziadkowie mieszkają 300km od nas i widzi ich raz
  • Odpowiedz
Tez uważam, że dziecko nie powinno mieć zbyt wielu zabawek. Potem się nudzi w tym całym bałaganie i nie potrafi skupić bo mając za duży wybór po prostu chwyta się wszystkiego i niczego.


@wojtek_bez_portek: Tak samo wygląda obecnie chęć do grania w gry xD Kiedyś nie miałeś nic i grałeś w cokolwiek. Obecnie odpalam PS4, poscrolluję gierki i wyłączam, bo mi się nie chce. W końcu sprzedałem, bo to bezsens
  • Odpowiedz
@Dziecko_Proboszcza: Robisz tak: mówisz dziecku, że kiedy przestaje się bawić jakąś zabawką to należy odłożyć ją na miejsce, bo jeśli tego nie zrobi to weźmiesz worek na śmieci, spakujesz do niego wszystko co jest nie tam gdzie trzeba i wyniesiesz do śmietnika. Jak nie zadziała samo mówienie to zaczynasz pakować, jak to też nie zadziała to wystawiasz worek za drzwi/wychodzisz razem z workiem i udajesz, że poszedłeś na śmietnik, wracasz
  • Odpowiedz
u mnie dzieciaki same sprzątają - najpierw nie chciały, potem wymyśliłem im zabawę kto szybciej posprząta wygrywa jakąś nagrodę (słodycze / wybór bajki na dobranoc / wybór zabawy itd.), w której brałem bierny udział żeby im pokazać jak to działa (zresztą wtedy chętniej się chcą bawić). I tak z kilka razy. Nic na siłę, nie raz jak nie chcieli posprzątać, zostawiłem im ten syf w pokoju i jak kilka razy się potknęli
  • Odpowiedz
@Dziecko_Proboszcza: ale syf na stole to już nie robota dziecka, dodatkowo powiem, że jest w tym sporo Twojej winy, nie nauczyłeś dziecka po sobie sprzątać więc masz moja ma niespełna dwa latka i wie że jak zje to miseczka do kuchni, jak się bawi jedna zabawka i chce następna to sprzątamy poprzednie, wiadomo nie zawsze to działa ale jednak, poza tym mała jak rozleje coś to bierze siereczke i "wyciera"
  • Odpowiedz