Wpis z mikrobloga

czegoś nie rozumiem

skończyłem grę 10/4/25
mój przeciwnik na linii 5/11/7 i 60 więcej creepów ode mnie

a moja przewaga w złocie wyniosła jedynie 1100 sztuk złota

co doprowadziło do tego, że oboje mieliśmy full build i zadaliśmy niemal identyczny dmg w toku całej gry

wtf?? ja wiem, że shutdowny, wieże, barony, ale żeby aż tak mała różnica w złocie była pomimo tak diametralnie innego wyniku??

#leagueoflegends
  • 7
  • Odpowiedz
@memento_mori: odpowiedziałeś sobie w zasadzie- dobry gracz potrafi zminimalizować przewagę wroga i zdobywać złoto gdzie indziej niż tylko kille, np. brał plate'y czy coś. Zgwałciłeś go na linii, ale nie tylko to się liczy. Fakt, że więcej nafarmił mimo tragicznego kda też o czymś świadczy. Możliwe, że Ty zapominasz farmić w late game?
  • Odpowiedz
@Budo: wiesz, to by miało sens, ale obaj graliśmy na supporcie

drużynowo, oba zespoły miały łącznie ok. 1000 creepów na koncie

przy czym jego adc miał o 90 cs mniej od naszego
  • Odpowiedz
@memento_mori: To nawet większy sens ma, bo ty najpewniej nie farmiłeś. Jeśli jeszcze wziąłeś "żółty" Item na supporta, a przeciwnik wziął niebieski, to możesz sobie kolejne miniony odliczyć na jego korzyść. W dłuższej grze dochód pasywny ma też większe znaczenie, więc zmniejsza się różnica między wami. Dodatkowa farma to będą te 4 kille, a asysty aż tak dużo nie dają, zwłaszcza, jak nie byłeś jedynym asystującym. No i masz też mechanikę
  • Odpowiedz
@memento_mori: To już zależy od tego czy masz komu je oddawać, ale w większości przypadków tak. Złoto dla carry jest bardziej wartościowe niż dla supporta, więc dobrze robisz.
Niemniej nie bój się brać killi jeśli nie są one w 100% bezpieczne do zostawienia. Tak samo z minionami. Jak widzisz że twój adc nie ma szans wziąć danego miniona, to ty go weź, żeby się nie zmarnował.
  • Odpowiedz
@Shado2025: a co myslisz o takiej sytuacji: obie druzyny aramują na midzie, na bocie rozbija sie fala za falą i nikt jej nie bierze

czy ja powinienem tam isc po minionki jako support jesli wszyscy maja je w dupie? czy lepiej zostac z druzyna?
  • Odpowiedz
@memento_mori: Teoretycznie nie powinniście dopuścić do takiej sytuacji. Aramowanie jest przeważnie bez sensu i prowadzi zwykle do losowych wywaleń, które i tak niewiele wnoszą, bo ciężko je przekuć w przewagę na mapie, a powoduje tylko stratę czasu i golda. Jak już walczyć w późniejszym etapie, to o smoki/wieże itd.
W przypadku o którym mówisz, to przeważnie... nie. Powinineś zostać. Nie dlatego, że tobie się farma nie należy, ale dlatego, że prawdopodobnie
  • Odpowiedz