Wpis z mikrobloga

Z okazji, że trochę wpisów dziś było która konsola lepsza, bo się lepiej sprzedaje i tego, że mi się nudzi, postanowiłem zrobić ̶g̶ó̶w̶n̶o̶b̶u̶r̶z̶e̶, znaczy rzeczową rozmowę która konsola lepsza albo przynajmniej pod jakimi względami lepsza.

Niech każdy zainteresowany poda argument (tylko jeden na post, aby łatwiej się czytało i mniej powtórzeń było, chyba że ktoś ma po jednym argumencie dla xboxa i ps wtedy można oba), w czym jest lepsza dana konsola. Na końcu albo w osobnym poście zrobię podsumowanie wszystkich wypisanych kwestii. W miarę możliwości prosiłbym o niepowtarzanie argumentów i kulturalną wymianę zdań.

Obowiązujący format z przykładowym argumentem:
PS5: jest bardziej bielszy.
XSX: jest zdecydowanie czarniejszy.

PS Te głupie i niemerytoryczne będą usuwane.
PS2 Na razie nie usuwam tych głupich i niemerytorycznych bo potem ktoś przyjdzie i pomyśli, że usunąłem tylko jedną stronę konfliktu i jeszcze stwierdzi, że jestem fanbojem, także usunę je na końcu.
PS3 PS to nie skrót od playstation tylko Postscriptum.

#ps4 #ps5 #xbox #xboxone #xboxseriesx #xboxseries #czemuxboxniemozemiecjednegotagunageneracje
  • 29
@Medonix: PS5 na plus wygląd i pad, na minus głośny i piszczą cewki, gry skrypty, które przechodzą się same, gorsza wydajnosc i nie pelna architektura rdna2, brak psnow w polsce

xbox na plus: wieksza wydajność i brak zmian w padzie
xbox na minus: brak gier Exów na chwile obecną. Tani gamepass, dużo rozrywki za grosze, auto hdr, quick resume, wiekszy dysk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Medonix: - Playstation 2x wieksza ilosc graczy za czym idzie wiekszy rynek uzywanych gier (tansze ceny i lepsza dostepnosc) wiecej graczy online i co za tym idzie np w fifie 2x wiecej kart graczy do kupienia
- Playstation pewnosc co do tego, ze dostaniemy jedne z najlepszych gier,ktore zostana wydane a do tego dostepnych wylacznie na te platforme (bardzo wysokie zaufanie do Sony, ktore malo kiedy zawodzi jesli chodzi o konsole)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
+ Playstation VR i jedyna konsola który oferuje ci porządne VR

@Kajos200: sorry ale PSVR nie było porządne nawet w 2016 roku jak wyszło. Przez te 4 minione lata ten sprzęt już się tak zestarzał na tle nowoczesnej konkurencji VR, że tym bardziej nie zasługuje na nazywanie go porządnym VR.
Symulacja w zaledwie 60 FPS, rozdzielczość FullHD, podczas gdy w 2020 mieliśmy już trochę ponad 4K, mnóstwo kabli i dodatkowe dongle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PieceOfShit: no to pokaż mi inna konsole która ma w ogóle VR xD
Zresztą co ty piszesz, PSVR ma ekran 2K 120hz, jedyne do czego się można przyczepić to tracking, ale to jest headset za 800zl czego się spodziewasz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kajos200:

no to pokaż mi inna konsole która ma w ogóle VR xD

Z tym się nie spieram, tylko o nazywanie PSVR porządnym VR

Zresztą co ty piszesz, PSVR ma ekran 2K 120hz

Ma ekran FullHD, 120 Hz, a nie 2K. Co z tego że ekran ma 120 Hz, jeżeli najbardziej wymagające gry rysowane są w 60, czy 90 FPS i sztucznie interpolowane do 120 FPS?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PieceOfShit: zawsze lepiej sztuczna interpolacja 90fps niż 60fps na gorszym ekranie takiego Vive czy Rift CV1.
PSVR w 2016 jak wychodziło miało najlepszy ekran na rynku pod względem screen door effect, 1080*900 w pełnym RGB jest lepsze od Pentile w Vive które przed to że jest Pentile ma rzeczywista rozdzielczość ok. 30% mniejsza, nie wiem czemu tak to atakujesz nie mając pojęcia o tym jak działała konkurencja.
To że teraz za