Wpis z mikrobloga

byłam wczoraj na oddziale filii biblioteki gdzieś na jakimś osiedlu i kurczę fajnie by było pracować w bibliotece, chociaż to nie realne bo siedzą tam zazwyczaj stare baby do emerytury no ale właśnie siedzi sobie baba, pije sobie kawkę, nagrzane ma tak że milutko i cieplutko piecykiem takim, czyta sobie Musierowicz, komputer odpalony to i w gierkę może zagrać czy pudelka poczytać no jak w domu, ruszać się zbytnio nie musi, czasami wstanie by podać książkę jak ktoś przyjdzie i tyle i jeszcze coś tam zarabia też tak kce #pracbaza #bibliotekarka
  • 34
@Reiter: jakaś przeglądarkowa pójdzie typu forge of empires albo właśnie na tel
no dokładnie pracowałam na minimalnych a zapieprzałam po 12h na nogach z 30 min przerwą także taka praca to marzenie dla mje
@TMCB: jak masz neta to możesz się rozwijać poza tym czytając książki też się rozwijasz można i studiować coś zaocznie i wkuwać między czasie na egzamin
@funibuni: Zawsze mnie to rozwala, że trzeba skończyć studia i mieć filologię polską lub inne wykształcenie związane z książkami do siedzenia i przekładania ich z miejsca na miejsce, gdzie teraz w takich bibliotekach bardziej przydaje się ktoś znający na komputerach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@funibuni: Pewno tak, bo takie są najczęściej wymagania. W szkołach mają tam miejsce starzy poloniści, którzy ciągną tam często na pół etatu, a w takich gminnych to po znajomości, ale w ofercie pracy często jest w wymaganiach studia.