Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 193
Niezdobyta twierdza Prokocim

Pierwszy lat od trzech lat opuściłem granice strefy komfortu (sojuszu pięciu nowohuckich dzielnic) i wybrałem się na rekonesans południowych rubieży miasta.

Na moim jednośladowym rumaku dotarłem do dziwnego rodzaju stanicy. Ludzie odgrodzili się w niej od świata wysokimi murami, właściwą część mieszkalną zostawiając ukrytą przed obcym wzrokiem. Ciekawa architektura obronna polegająca na tworzeniu pierścieni, przypominająca Isengard.

Podchodząc pod mury, byłem w stanie zamieść wzrokiem wnętrze dziedzińca przez bramę, jednak nieustępliwy furtian zbył mnie - obcych nie wpuszczamy! Zauważyłem jednak, że ludzie żyją tam w niezwykłym ścisku, zazdrośnie chroniąc swoich sekretów.

Powoli obchodząc strażnicę wokół, czułem na sobie wzrok, prawdopodobnie byłem obserwowany z wewnętrznej części mieszkalnej.

#krakow #prokocim #mieszkaniedeweloperskie #mieszkaniesredniowieczne
DerMirker - Niezdobyta twierdza Prokocim

Pierwszy lat od trzech lat opuściłem granic...

źródło: comment_1612429463hwLQiuJG5hjIBObK6L0qbP.jpg

Pobierz
  • 45
@DerMirker: Oglądałem tam kilka mieszkań i bardzo słąbe rozkłądy, mieszkania ciemne dużo skosów dziwne wiatrołapy. Ta strona, którą pokazujesz to nie jest wymysł dewelopera tylko obok znajduje się jakieś opactwo/klasztor/kościół i nie pamiętam już szczegółów ale to chyba oni sprzedali działkę, ale z zastrzeżeniem, żę od tej strony ma nie być dużych okien i balkonów żeby nie rozpraszać i nie podglądać członkó tego bractwa.

Te mieszkania się sprzedawały słabo w pewnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@sztandar: ciężko, żeby nie były ciemne, jak są schowane wewnątrz dziedzina i całkiem ukryte przed słonkiem.

Istotnie, na północ jest jakiś kościół a dalej dworek Jerzmanowskich, ale od twierdzy ciągnie się długie przedpole i jakieś zarośla chroniące świętych braciszków

Tytułowe zdjęcie potwierdza tę tezę, okna są malutkie, przypominają strzelnice, a ponieważ nadjechałem właśnie z tej strony, myślałem, że to zamek
DerMirker - @sztandar: ciężko, żeby nie były ciemne, jak są schowane wewnątrz dziedzi...

źródło: comment_1612431684hkLoxM1wSZ05lxs9rHJS9r.jpg

Pobierz
@DerMirker: Tak ale tak jak mówię to nie był wymysł dewelopera żeby zrobić z tej strony mur obronny bez okien i balkonów po prostu do tego zostali zmuszeni. Właśnie z 3 te mieszkania obejrzałem i uwierz mi projektant/deweloper gdyby nie był zmuszony tak tego zbudować to sam z własnej woli by się na to nie zdecydował.
@DerMirker:

Ogólnie na tym osiedlu kilka etapów do zaakceptowania, te kiepskie chodziły za śmieszne pieniądze, w tych czasach kiedy kupowałem mieszkanie zaczynali od 6500 zł za metr ceny wtedy wahały się między 5-7 tyś. Oczywiście te mieszkania nie schodziły finalnąofertę jaką dostałem to było 4500 zł + miejsce postojowe i komórka gratis więc całkiem niezłą cena w tych czasach w takich pieniądzach mogłeś tylko kupić jeszcze mieszkanie na Złocieniu, Mistrzejowicach,Wzgózach Krzesławickich