Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak mogłem być tak głupi żeby się do tego zapakować. Nigdy nie klikałem w linki typu zarejestruj się i bzikaj xD, nie wierzyłem w żadne łatwe pieniądze, a mimo wszystko dałem się tak łatwo wyruchać. Na prawdę nie mogę uwierzyć jak jak naiwnie #!$%@?łem pieniądze lol. Myśl żeby szybko wskoczyć do pociągu póki nie odjechał, łatwe pieniążki xD

Ci z was którzy stracili więcej niż powinni, jak to sobie będziecie racjonalizować? Nie wiem jak przez najbliższy czas spojrzę w lustro. Żadnej nauczki tak naprawdę z tego nie wyciągnąłem, bo jaką? Że giełda jest ryzykowna? Żeby nie liczyć na łatwy zarobek? Ja już to wiedziałem wcześniej a mimo to dałem się w to wciągnąć.

Do piątku daje sobie termin ewakuacji z titanica. W optymistycznym scenariuszu 6k w plecy. Próbuję się jakoś pogodzić ze startą.

A przy okazji jest jakaś strategia na minimalizację strat? Uciekać póki 70% w plecy czy trzymać dłużej? xD
#gielda #gme
  • 69
  • Odpowiedz
@TyskiDaro: Ale WSB to jest kult w tym momencie. Ludzie tylko memują, ale już widać ten śmiech przez łzy, część otwarcie kapituluje, inni dalej żyją w wyparciu. Jeżeli o reddicie mowa to wejdź sobiena r/investing i tom poczytaj co piszą ludzie zamiast tylko BUY BUY BUY APES STRONG
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: W teorii została mała część cytryny do wyciskania, ale to tak naprawdę niewiadoma na ten moment. Poza tym - nawet jeśli - to do wyciskania potrzeba parcia na kupno, a nie widzę skąd miało by takowe przyjść.

Część ulicy teraz sprzedaje, a druga - ta co liczy na lot w kosmos - to wykupuje, więc można zapewne spodziewać się chwilowego marazmu.

Tak naprawdę ani to moment na sprzedaż, ani
  • Odpowiedz
Ci z was którzy stracili więcej niż powinni, jak to sobie będziecie racjonalizować?


@toTheMoooon: każda strata to "więcej niż powinienem", ale to co straciłem to są grosze, przeżyję bez nich. Nie ładowałem w to pieniędzy życia. Racjonalizuję tak że albo odbije albo jestem debilem i elo
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: trzeba być jednym z pierwszych
trzeba śledzić co się trenduje, co dopiero zaczyna wystrzeliwać i zbiera hype.
było siedzieć na reddicie, siedziało na $20, poszło na $40 gdzie siedziało tydzień, później w trzy dni dobre gainsy i cały czas nie było jeszcze za późno.

jak nie siedzisz w temacie i pakujesz się do pociągu jak przysłowiowy taxówkarz, który zaczyna rozmowę z klientem o akcjach, to jest już za późno. To Ty jesteś tym ostatnim co odbiera papier od tych co brali
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: jak nie trollujesz, masz co jeść, co pić i jakąś kase oprócz tego to ja bym już nie sprzedawał. Strata już jest, będzie większa możliwe ale jakiś tam promil szansy jest że odbije za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: każdy jest tu w plecy, ja się cieszę że 6 stówek tylko XD W ogóle jakbym był takim grubym to specjalnie dałbym podrosnąć kursowi żeby go zaraz następnego dnia #!$%@?ć do 70 dolarów żeby zniszczyć mózgi holdujących XD
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: Sprzedawaj. Nie słuchaj bajek o trzymaniu i może coś będzie - to samo mówili w poniedziałek. Sam kupiłem 2 akcje za 340$ - no debilizm. Tez całe życie unikałem hazardu itp (na giełdzie mam tylko akcje CD Projekt na których jestem na plus). Tutaj dałem się emocjonalnie naciągnąć tak jak i ty. Minimalizuj straty póki można. Oczywiście można się łudzić ze jutro będzie 200$ ale prawdopodobnie za kilka dni
  • Odpowiedz
zgubiła mnie arogancja, brak doświadczenia i emocje


@karol-maroszczyk: stary, jesteś jedną z niewielu osób na wykopie która potrafi tak po prostu po ludzku ocenić i przyznać się do błędu. Szanuje, nigdy w życiu żadnej akcji nie kupiłem ani nic związanego z giełdą a przeglądam tag żeby się czegoś dowiedzieć i ty tym jednym wpisem mnie czegoś nauczyłeś ale nie o giełdzie.
  • Odpowiedz
@toTheMoooon: Short squeeze został zakończony, teraz czas na normowanie cen akcji. Przynajmniej tak mówią ludzie z dużym doświadczeniem. Zobacz sobie inne short squeeze w historii np. akcje Volkswagena. Nie ma powodu dla którego to miałoby rosnąć, grubasy wyszły ze stratę, zostały tylko płotki i ludzie którzy późno się o wszystkim dowiedzieli. Informacje z giełdy rozchodzą się jak fale po wodzie. Coraz większa powierzchnia, coraz większy zasięg, coraz mniejszy impet. https://trends.google.pl/trends/explore?date=now%201-d&q=Silver%20short%20squeeze,GameStop%20short%20squeeze,silver%20buy
  • Odpowiedz