Wpis z mikrobloga

@kosti9191: "The short-sale rule or SSR, is also known as the alternative uptick rule or SEC rule 201. The SSR restricts short-sales on a stock that has declined in price by 10 percent or more from the previous day's close. Once triggered, the SSR remains in effect until the end of the following trading day."
@thus: Kolego, kazdy normalny juz dawno z GME sie wycofal, czy to ze strata, czy z zyskiem. Ci co zostali to hazardzisci lub idealisci.
Pytanie czy warto w to inwestowac, to tak jak pytanie, czy warto isc w MLM.
@kosti9191 bardzo dobry tag. Doskonale wiemy, ze to banka, nie inwestycja, ze to hazard w 100%. Jezeli w cos kiedys zainwestuje wieksze pieniadze, to nie beda one dla mnie, tylko dla mojego dziecka. Jestem za lingami, bo szorty sa jak wejscie do kasyna. Trzymam kciuki, zeby to odbilo odpowiednio, ale myslmy racjonalnie. Chcesz siedziec na tagu, gdzie ktos mowi cos powaznie, choc moze bolec, czy nie? Bardzo duzo sie dzieki temu hajpowi
Możesz merytorycznie uzasadnić swoją wypowiedź, proszę?


@thus: Firma, ktora jest na skraju bankructwa nagle dostaje plus 400% na gieldzie. Wystarczy? To jest zwykla banka, zwykly hazard, nic wiecej. Rownie dobrze mozesz isc do kasyna i wybrac czerwone.
@sapiensplus dokladnie.
@thus z tego co widac, mozna przypuszczac, ze zakonczylo sie na 400 dolanach za akcje. DFV mowil o gme pol roku temu, kiedy akcje szorowaly po bruku za kilkanascie dolanow. Doskonale widac, ze DFV ugral swoje w czwsrtek. Wrzucil w to 53k, wyjal 14 baniek. Zostaly mu wirtualne hajsy, ktore dalej trzyma, bo bardzo mozliwe, ze nie jest chciwy. Ja trzymam swoj plankton dla edukacji o troche zabawy.
@miki4ever: Nie jest na skraju bankructwa. Info o skraju bankructwa jest rozpuszczane przez fundusze utopione w shortach. Gamestop zmienił zarząd i ostro pracuje nad nowymi modelami biznesowymi. Więc jest to spółka która dostała po dupie z powodu covida, ale wychodzi na przeciw i wygląda na to, że całkiem dobrze sobie z tym poradzi. Faktem jest, że fundamentalnie gamestop nie jest wart 450$,ale gadanie ze ta spółka to śmieć, jest niczym innym
@anonimowyloginhehe: Zarząd nie popuścił i trzyma akcje, do ekipy doszedł dzisiaj nowy wyjadacz, spółka przeniesie się na dystrybucję cyfrową, raczej bankructwo to minimalny scenariusz. Tylko, jeśli dalszy squeeze się nie uda (wciąż liczę, że ma sens, bo nie dostałem nigdzie sensownego wyjaśnienia, jak miały te shorty w czwartek i piątek zejść), to na pewno są przeszacowani. Może spadać, może nie wypalić, wsb może wymięknąć (jeśli ma jakąkolwiek siłę, bo to też