Wpis z mikrobloga

Polećcie dobrą grupę budowlaną, która umie postawić dom od zera do stanu developerskiego i nie trzeba nad nimi stać i samemu znać się na wszystkim, bo inaczej będzie #!$%@? jakby to robił Bogusław Łęcina.

Zakładamy pusta działkę 1000-1500m2 z opcją woda/prąd/gaz, dom 200m2, plany jak z Archona albo Muratordom. Okolice Warszawy.

#budujzwykopem #budowadomu #warszawa
  • 23
@Hatespinner: nie chce burzyć ideałów ani hejtowac ale chyba nie istnieje taka ekipa która gdzieś czegoś nie spierdzieli, a jak wyczują ze się nie znasz kompletnie to będą lecieć w kulki gdzie się da, to niestety jest smutna prawda, zdecydowanie lepiej się dokształcać w każdym etapie
@Hatespinner: zleć robotę dobrej/poleconej ekipie i do tego dobrego/poleconego kierownika budowy z którym dogadasz warunki, ale nie jakieś sztywne typu 200 zł od przyjazdu albo od całości - ustalcie ilość wizyt w danym etapie

proste? niestety, to tylko łatwo napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
domy od developerów stoją przez lata, a tam jakość nie jest najwyższych lotów


@Hatespinner: to ze stoja o niczym nie swiadczy. Nawet nie wiesz jakie problemy maja ludzie z tymi domami, a ich na pierwszy rzut oka nie widac. W tych czasach musisz sie znac na wszystkim, bo inaczej zostaniesz wyrolowany. A to czy zaplacisz duzo, czy bardzo duzo to tylko kwestia tego jak bardzo :)
@Hatespinner: tak, stoją a w piwnicy woda iM płynie, tynki popękane, izolacja z mostkami termicznymi. Taki jest koszt nieinteresowania się budową. Nie chce Cię hejtowac, po prostu na swojej budowie widziałem wielu fachowców którzy byli z polecenia, najlepsi z najlepszych a odwalali fuszerki. Wiadomo ze zleconym systemem tez da się zbudować jedyne na co mogę Cię uczulić to kontrolowanie przez kierownika budowy wszytkich prac, pilnowanie terminów przez ekipy (koledze powiedzieli ze
@Hatespinner: kierownik budowy to podstawa. Żadna ekipa nie będzie sama siebie kontrolować.

A musi ktoś być, bo w końcu nawet domy od developerów stoją przez lata, a tam jakość nie jest najwyższych lotów


@Hatespinner: inne masz układy jak budujesz dla siebie jeden domek a co innego jak stawiasz osiedle za kilka milionów.
Nawet nie wiesz jakie problemy maja ludzie z tymi domami, a ich na pierwszy rzut oka nie widac.


@Pwado: No nie wiem, ale mam kilku którzy kupili pod klucz od developera już już mieszkają ładnych parę lat bez żadnej tragedii.

Wiadomo ze zleconym systemem tez da się zbudować jedyne na co mogę Cię uczulić to kontrolowanie przez kierownika budowy wszytkich prac, pilnowanie terminów przez ekipy


@bb89: Przecież za to właśnie
No nie wiem, ale mam kilku którzy kupili pod klucz od developera już już mieszkają ładnych parę lat bez żadnej tragedii.


@Hatespinner: no to albo klamia, albo maja szczescie. Nie znam nikogo kto nie ma zadnego problemu z domem/mieszkaniem. Zawsze sa. Jezeli nadal twierdzisz, ze znajdziesz ekipe, ktora Ci na slowo dopilnuje wszystkiego to wejdz na pierwsza lepsza grupe na facebooku i zobacz co tam sie dzieje. Tylko Ty jestes odpowiedzialny
@Hatespinner: > Przecież za to właśnie się płaci kierownikowi budowy
To chyba nie wiesz jak wygladają realia - KB też może zniżyć się do poziomu ekipy.
W Polsce większość chce zaoszczędzić na kb i przez to na rynku działają głównie emerytowane dziadki które umawiają się "od całości" (i wtedy przyjeżdzają na budowę raz na kwartał) albo "od wizyty" i wtedy masz go na budowie co drugi dzień bo dogadane 250 zł
no to albo klamia, albo maja szczescie. Nie znam nikogo kto nie ma zadnego problemu z domem/mieszkaniem.


@Pwado: A ja znam, więc jest słowo przeciwko słowu, z tym że ja sobie wierze bardziej niż ludziom z neta. Czy masz coś przydatnego w temacie?

to już ty musisz przekonać ekipę że jednak muszą poprawić fuszerkę


@Jan_Laguna: Przecież jak nie znasz się na temacie to gówno poprawisz, a wręcz zrobisz jeszcze gorzej.
@Hatespinner: nie napisalem ze ty masz naprawiac - to ty jestes inwestorem i decydujesz czy zaplacisz za daną usługę, KB za ciebie nie pojdzie do sądu walczyc z podwykonawcą.

ale niewazne, widzę że ty chcesz zrzucic całą odpowiedzalnosc za jakosc wykonania z domu bo "nie mam czasu, płacę i wymagam" - jest to mozliwe ale trudno to osiągnąć - to już prościej kup gotowy domek z działką...

ps. na takim podejściu
ale niewazne, widzę że ty chcesz zrzucic całą odpowiedzalnosc za jakosc wykonania z domu bo "nie mam czasu, płacę i wymagam" - jest to mozliwe ale trudno to osiągnąć - to już prościej kup gotowy domek z działką...


@Jan_Laguna: Rozumiem, że nie kupujesz samochodu tylko sam robisz, bo z tymi kupionymi zawsze są problemy, a jak się samemu nie dopilnuje to wyjdzie gówno.

Chleba też pewnie nie kupujesz tylko pieczesz, przy
@Hatespinner: Niestety ale QA w budowlance w porownaniu do QA w motoryzacji czy programowania nie istnieje - nie ma na to czasu.

jedyne co mogę poradzic to pojezdzic po okolicy, poszukac budowanych domkow, spisac info z tablicy informacyjnej budowlanej i podpytać inwestora czy jest zadowolony z ekipy - ale przeciez na to nie masz czasu, moze kogos do tego wynajmij

mimo to nawet polecona ekipa może mieć gorszy dzień lub gorszą