Wpis z mikrobloga

Miraski,
siedzę już kolejną godzinę i doktoryzuje się z playerów pod IPTV. I tak za każdym razem dochodzę, że Mi Box z adapterem LAN spełnia najlepiej moje kryteria ale czy naprawdę nie ma tańszej alternatywy? Sam miałem kiedyś takie rozwiązanie do czasu aż kupiłem Smart TV a swój zestaw sprzedałem.

Szukam alternatywy dla rodziców, nowa oferta telewizji kablowej jest nie do przyjęcia (poznikało wiele kanałów) a cena została ta sama.

Otóż przede wszystkim ma być prosto, obsługa wyłącznie pilotem - SIPTV czy TiviMate byłby idealny, tak więc pierwszym kryterium jest Android TV a nie pełna wersja.
Musi też być port LAN (albo do ostatecznej kwoty trzeba doliczyć hub), niestety u rodziców zasięg WiFi nie jest najlepszy, przeciągnięty jest tam kabel LAN.

Tak na szybko licząc idealne rozwiązanie, które już miałem kosztowałoby jakieś 300zł (Mi Box 250zł, hub USB-LAN 50zł).
Tylko tu tak naprawdę na tym Mi Box ma lecieć tylko i wyłącznie IPTV na wygodnym playerze i ma być obsługiwana pilotem.

Jakieś tańsze alternatywy?

#iptv
  • 13
@johnmorra: No właśnie nie, stary Philips, który im wystarcza. Może faktycznie przy okazji lepiej będzie zainwestować w nowy TV ze Smart, zwłaszcza, że większy niż 32 cale nie wchodzi a taki to już za 700-800 zł idzie kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@slash83: popatrz za tvbox od Play nazywa się dokładnie Play now tv box 2 generacji. Na forach o androidzie powinieneś znaleźć testy. Piszą że lepszy wybór na tą chwilę niż mibox. Cena 170-250zl na znanych portalach.
Jeśli nie potrzeba certyfikatów to każdy box z prockiem s905x3.


@kodiwpigulce_pl: Nic nie potrzeba bo tylko TV na tym ma lecieć. Tylko wszystkie te gówno-boxy co oglądałem miały pełnego androida, a tu chodzi o to, żeby było maksymalnie prosto. Power, odpalenie SIPTV czy Tivimate i mozna oglądać.
@kodiwpigulce_pl: Tak jest, to jakoś dużo gorsze niż s905x3? Mało czasu na analizę miałem, bo przed wyjściem z roboty chciałem dokonać zakupu, a na szybko nie wyglądało to źle, zwłaszcza, że to tylko ma pociągnąć SIPTV czy Tivimate.
@slash83: za 300pln to masz 32cale Smart TV samsunga.uzywke ofc. I siptv na tym śmiga pięknie. Jak kupie większy tv niebawem to będę miał do sprzedania:)ps albo dekoder MAG?