Wpis z mikrobloga

@am_anfang_war_napoleon:

Balcerowicz

#bekazprawakow #neuropa

co
Przecież poglądy Balcerowicz sam jest „prawakiem” tylko nie pisowskim, podobnie jak Sikroski. Wolnorynkowe reformy gospodarcze, Unia Wolności, co to ma wspólnego z lewicą?
Czytam sobie teraz książkę o Thatcher, jest tam wstęp Balcerowicza wychwalający ją.
Jeśli jeszcze są jakieś wątpliwości to najlepiej na tagu #antykapitalizm spytać co o nim sądzą.
Pobierz
źródło: comment_1612372409d5qlWgDU6B4dgT5IEMFiCJ.jpg
Poza tym rządy PiS-u są bękartem transformacji w wykonaniu Balcerowicza, czy nam się to podoba, czy nie.


@bloger_klasyczny: Rządy PiS-u to są tym o czym od początku marzyła Solidarność, a co zostało na 25 lat zablokowane m.in. dzięki Balcerowiczowi.

@bh933901: Balcerowicza poglądy przez ostatnie 30 lat zmieniły się. Nie dostrzega tego ktoś kto zamiast wyznawać określone przekonania wyznaje wiarę w autorytety. No i fakt część jego reform (jak chociażby to
Balcerowicza poglądy przez ostatnie 30 lat zmieniły się. Nie dostrzega tego ktoś kto zamiast wyznawać określone przekonania wyznaje wiarę w autorytety.


@Tytanowy: Jaka wiara, jakie autorytety? Na pewno dobrze się czujesz?

Mam na myśli jego poglądy, które wyraża dzisiaj. Słuchając jego wykładu jakiś rok temu nie mogłem na przykład zgodzić się z jego poglądami na temat metodologii w ekonomii, stąd też trudno mi być jego fanem.
@bh933901: Chodzi mi o to, że chociażby na wypoku nie możesz go racjonalnie krytykować, za część poglądów, bo od razu jesteś prawakiem/lewakiem obrażającym czyiś święty autorytet. Natomiast jego poglądy 30 lat temu nie były tak wolnorynkowe jak niektórym jego fanom aktualnie się wydaje. Tego dotyczyła moja wypowiedź.
@am_anfang_war_napoleon: Za cienki jestem żeby ocenić pomysły Balcerowicza ale zawsze przy takim temacie warto wspomnieć o ludziach którzy udźwignęli ciężar przemian gospodarczych. O milionach ludzi którzy żyli w skrajnej biedzie, o straconym pokoleniu i dzieciach które na śniadanie i kolację jadły chleb z margaryną. Kto tego nie pamięta tego nie odda żaden reportaż i opowieść.
Pobierz
źródło: comment_1612377728xrDTl7N54jEbDEaqE2weKc.jpg