Wpis z mikrobloga

które branże oprócz fitness i hotelarstwa i gastro/imprezowni są obecnie tak definitywnie zamknięte? Nic mi nie przychodzi do głowy, ciągle tylko jojczenie tych dwóch branż a w sumie jeśli tylko te trzy branże to można uznać, że lockdownu u nas prawie że nie ma.
#koronawirus
  • 14
Ogólnie teza wzięła się stąd, że wczoraj z kolegą przy piwku rozmawialiśmy i wyszło nam, że w sumie to jesteśmy jedną z najbardziej otwartych gospodarek to raz a dwa, że branże które są pozamykane obecnie nie są jakies super krytyczne dla kraju. Tzn to, jak kreują to media i co niektórzy na wykopie bliżej ma do histerii niż do chłodnej oceny sytuacji.

Baseny, kina, miejsca rozrywkowe(jakies kręgle automaty),

@radek7773: podciągnąłem to
@wiem_wszystko: tak, ale cała gastronomia zamknięta nie jest. Wiele firm gastronomicznych sobie radzi tak samo jak przed pandemią, część lepiej (te dowozowe), część gorzej (luksusowe restauracje). Czyli lockdown nie zamknął jednomilionowej branży tylko jakąś część. Druga sprawa - skąd milion? W Polsce jest 16mln osób w wieku produkcyjnym. Czyli mam rozumieć, że gastronomia według Ciebie to 6% wszystkich pracujących w Polsce?
A nawet jeśli (choć wydaje mi się to dziwne, ale
@wiem_wszystko: mógłbyś wskazać, gdzie pisałem o jakimś przebranżowieniu? W podstawówce czytanie ze zrozumieniem było czy jeszcze nie dotarłeś? To Ty piszesz i 1mln ludzi poszkodowanych, ja tylko zauważyłem, że jedyne co faktycznie jest zamknięte w gastronomii to restauracje, czyli max 30% gastro. Reszta (mcd, pizzerie, jedzenie na wynos) działa normalnie. Jedyne co potrafisz, to wyzywać innych a nie przedstawiłeś żadnego argumentu, że jest inaczej. Typowy maruda jest typowy - napiszesz xd