Wpis z mikrobloga

@TrionicSe7en całe życie mówiłem sobie, ze nie kupie Diesla no ale trafil mi się ten Focus. Owszem. Moment fajny, idzie dobrze ale #!$%@? mnie niemiłosiernie ze sie psuje. A ma też 230k przebiegu;) Jezdzilem dziesiątkami fur w zyciu (tym Civiciem akurat nie) wiec łatwo się przestaqie z powrotem. Zreszta mam jeszcze mx5 NB 1.8;)
@ChickenDriver No to przebieg mam podpbny bo 232k.

Samochod kupiony 1,5 roku temu. Po znajomości. Użytkowany od początku w jednej firmie.
Fajne papiery na wszystko, a odkąd go mam czyli od przebiegu 218k to wymienianie bylo cale sprzeglo, czego pompa sprzegla dwa razy. Poduszka skrzyni, poduszka silnika, maglownica. Swiece zarowe. Mam jeszcze do tego wyciek na pompie wtryskiwacza, wyciek na uszczelce silnik-skrzynia. No i poci sie turbo. Ale to ponoc normalne przy
@jedmar: Ja zaś wolę benzyny i jedyne co lubię w tym dieslu to ogień przy wyższych prędkościach.

Kupiłem z przebiegiem 225k Nic mu nie dolega.

Na początku w ogóle było przytarte sprzęgło i się ślizgało ale mój styl jazdy spowodował, że już się nie ślizga (ale bierze ładnie i generalnie nie mam z nim problemów). Dwumasa mi nie stuka, więc chyba też git. Znaczy delikatnie mi wibruje pedał sprzęgła przy określonym
@ChickenDriver poduszke skrzyni bardzo łatwo wyczuc. Przy odpalaniu clays samochod trzesie się jak galareta :D

Problem dwumasu mam zlikwidowany bo wsadzone zostalo sztywne kolo. Dziala:)

Owszem, fajnie się tym autem jezdzi w trasie.
Ale jednak tez wole benzyniaki.
@jedmar: Oo własnie - sztywne koło. Bo to jest coś o czym myśle. #!$%@?ć ten dwumas. Ja i tak nie jeżdżę na niskich obrotach- minimum to 1600 a znam gości co dieslem cisną 1200 bo taniej. Ale zwykle mam ok. 2k. W zasadzie to #!$%@? jeżdże tym jak benzyną, bo wtedy dobrze idzie ;p

I zastanawiałem się co ludzie mówią o sztywnym kole. Zestaw jest niewiele tańszy bo to raptem kilka
@ChickenDriver z tym sztywnym kolem mam mieszane uczucia:/ zostalem na to bardziej namowiony niz sam chciałem. Niby lepiej, taniej. Ale jednak trochę inaczej. Są odczuwalne większe drgania. Do tego wlasnie dlatego mialem drugi raz wymienianą pompe sprzęgła, bo pierwsza w zestawie ze sztywnym kolem dala dupy po 15k km. Sprzeglo mi zamarzało na mrozie XD Drugi raz przy takim przebiegu juz walibym chyba to ze zapłacen 500zl mniej i wsadzil jednak dwumas.
@jedmar: bierz śmiało, sprawdz czy duzy przegląd robiła. To tez wersja poliftowa która wyglada już naprawdę spoko. Jak z filtrami i serwisami spoko to tylko lac benzynę (albo gaz), wymiana oleju co 15kkm i ogień. Polecam
@pug_in_stug tylko ten byl za 46k... polift. W wersji sport.
Troche porysowany ale miałem to w nosie. Inne takie to powyżej 50k a to juz dla mnie za dużo.

Jeszcze rozmyślam nad kombiakiem.
Byc moze Bombelek pojawi się wciagu 2-3 lat.