Wpis z mikrobloga

Hejka! Przyszedł czas na opis #mirkowyzwanie
Ogólnie jest to dalsza część historii @RJ45, LINK TUTAJ a jego wyzwanie naprawdę sprawiło, że moje było trudniejsze niż się mogło wydawać z uwagi na herbatę (szczegóły u Erjotki ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Z dostępnych wyzwań wybrałem wyzwanie b) z dwóch powodów. Po pierwsze pasowało do wyzwania @RJ45, aby razem spędzić dzień, a po drugie wyzwanie c) było zbyt proste, a zadanie a) praktycznie niemożliwe do wykonania ze względu na miejsce zamieszkania (ale w jakiejś części wykonaliśmy zadanie a) u @RJ45, także polecanko).

a) Zdobądź jeden ze szczytów z Korony Gór Polski.
b) Przygotuj trzy nowe potrawy, których jeszcze nigdy nie robiłeś (przystawka, danie główne oraz deser).
c) Zbuduj duży domek z kart.

Na początek opiszę Wam w skrócie menu, co jak smakowało i jak ktoś będzie chciał przepis to nie ma problemu, po prostu dajcie znać w komentarzu. Wszystkie zdjęcia będą na dole.

-Na przystawkę przygotowane były pizze minicalzone. Ciasto standardowe, a w środku było nadzienie, które składało się z sera gouda oraz mozzarella, salami, szynki, cebuli, pieczarek, sosu ajvar, bazylii, a także czosnku. Ogólnie to danie podeszło mi najbardziej i na pewno będę robił częściej (na zdjęciu ser wyciekł z ciasta, ale to tylko dlatego, że im więcej sera tym lepiej, a za dużo sera to najlepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

-Na danie główne było burrito z kurczakiem i pico de gallo. Tortilla do burrito niestety była kupiona w sklepie, a nie przygotowana przeze mnie. W środku znajdował się zamarynowany wcześniej podsmażony szarpany kurczak w połączeniu z papryką. Natomiast pico de gallo to połączenie pomidorów, papryczki chilii, cebuli, czosnku i przypraw. Danie oceniam na dobre, aczkolwiek na pewno nie aż tak, jak minicalzone, jednak chętnie do niego wrócę.

-Na koniec natomiast przygotowałem deser bananowy. Było to połączenie twarogu, jogurtu naturalnego, bananów, miodu, a także pokruszonych czekoladowych ciastek. Deser bardzo udany, nie za słodki, a w dodatku, gdyby delikatnie zmodyfikować składniki to wyszłoby całkiem dobre makro, co jest dużym plusem.


Na zdjęciu głównym niestety nie będzie dań tylko ja z @RJ45, ponieważ uważam, że jest ważniejszy niż jedzenie #nohomo XD
Pobierz CK3x - Hejka! Przyszedł czas na opis #mirkowyzwanie
Ogólnie jest to dalsza część his...
źródło: comment_1612298394NnEXtYZp8ThOdI7FbVUiJV.jpg
  • 8