Wpis z mikrobloga

No dobra, teraz widzę. Ale czy przepisy nie są takie, że jeśli jest karny, to się nie kara podwójnie i daje się żółtko, a nie czerwo?
  • Odpowiedz
@preak Nie pamiętam dokładnie jak to jest zapisane ale jakiś czas temu weszły przepisy o podwójnym karaniu. Chodzi ogólnie o to, że karny jest kara samą w sobie i żeby za każdy faul w polu karnym nie dawać czerwa. Nie był to groźny faul A nawet widać na powtórce jak pięknie się gosciu przewraca bo poczuł kontakt z innym zawodnikiem.
  • Odpowiedz
Jeżeli zawodnik we własnym polu karnym popełnia przewinienie na przeciwniku, które pozbawia przeciwnika realnej szansy na zdobycie bramki i sędzia w związku z tym przyznaje rzut karny, zawodnik przewiniający zostaje napomniany, jeżeli przewinienie wynikało z walki o piłkę; we wszystkich pozostałych sytuacjach (np. trzymanie, ciągnięcie, popychanie, brak możliwości zagrania piłki) przewiniający zawodnik musi zostać wykluczony.

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@handballer Jak możesz mówić że to był faul bez piłki skoro napastnik cały czas biegł z piłką? Rozumiem gdyby to czerwo było za to, że wychodził sam na sam ale to jest bardzo naciągane moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@utede Za każdy inny faul bym się zgodził ale nie w momencie kiedy zawodnik przypadkiem kopnął zawodnika za sobą, poczuł kontakt i się przewrócił. Możecie mówić, że jestem dzbanem ale akurat w tym przypadku do czerwonej mnie nie przekonacie. Jeśli chodzi o karnego to mogę się zgodzić.
  • Odpowiedz
@Deyvo607: Luiz nie miał żadnej szansy aby wykonać skuteczną interwencję, nie zdążyłby po prostu, z resztą piłka nawet nie była jeszcze pod kontrolą napastnika, bo nawet jej nie dotknął czy opanował, więc nie można tu mówić o jakiejkolwiek walce o piłkę

i nic nie mówię że jesteś dzbanem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz