Wpis z mikrobloga

Melduję wykonanie #mirkowyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem do wyboru:
a) Odlej własną tabliczkę czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami, ładnie zapakuj i podaruj komuś bliskiemu.
b) Uszyj zimową maskotkę (bałwanek, itp.)
c) Rusz się! Jest śnieg? Pokaż jak się nim bawisz - w każdym przecież drzemie dziecko. Nie ma śniegu? To na rower? I pamiętaj: nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ciuchy

Trochę późno się za to zabrałem ze względu na sesję, teraz mam w końcu trochę luzu. Wybrałem zadanie B, bo lubię #diy i #handmade a akurat szycie dość mało praktykowałem więc była okazja żeby spróbować =).
Bałwanek początkowo miał być wykonany ze skarpety jednak stwierdziłem, że uszyję woreczek ze starej białej bluzki. Czapka i szalik są zrobione ze starego swetra.

Na początku uszyłem woreczek. Potem wypełniłem go ryżem ( początkowo miała być wata ale chciałem spróbować z ryżem). Musiałem poprawić woreczek i zagęścić szwy bo ryż mi uciekał dziurami. Następnie związałem górę woreczka i założyłem recepturkę żeby zrobić głowę i tułów. Po uformowaniu bałwanka uciąłem kawałek z rękawa od swetra i zawiązałem wokół szyi. Uciąłem kolejny kawałek i uszyłem czapeczkę. W komentarzu jest zdjęcie po uszyciu czapeczki jednak jest to jej pierwsza wersja, która okazała się zbyt mała i musiałem uszyć drugą czapkę :c. Po założeniu czapki na głowę wystrugałem nos z drewnianego patyka, i wbiłem w bałwanka. Potem dokleiłem guziki na tułów, oczy i usta. A i jeszcze dokleiłem pomponik który znalazłem gdzieś w rupieciach.

Satysfakcja jest ogromna, spędziłem na tym około 3-4 godziny, nie pamiętam dokładnie. Chyba będę to robił częściej bo odstresowuje i pobudza kreatywność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więcej zdjęć w komentarzach

#tworczoscwlasna #zima
Jakubinoo - Melduję wykonanie #mirkowyzwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem do wyboru:
a) Odl...

źródło: comment_1612283093fTbRyj0qdAowtcOh6cYR8F.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz