Wpis z mikrobloga

Jakieś porady jak nauczyć się dobrze pobierać krew?
Wenflony jakoś idą, ale przy pobieraniu krwi to żyły pękają mi na praktykach jak bomby w Czeczeni, ofc głównie u osób starszych. U nich przeważnie w dole łokciowym żyły są niewyczuwalne, natomiast na części grzbietowej dłoni to strzelają tak jak napisałem, a no i z czego wolicie bardziej pobierać?
Ten zestaw próżniowy do vacum czy klasyczna igła i strzykawka?

Za każde tipy niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#medycyna
#studbaza
#ratownictwo
#ratownikmedyczny
  • 12
@Razzish: Byłem ostatnio w szpitalu, rekonstrukcja więzadeł. Pielęgniarka mówi ze krew pobierze ja mówię Ok i mówię może z dłoni co bo ja żył nie mam a ona mówi ze ona chyba lepiej wie co ma robić a ja mówię Ok rob sobie co chcesz. Przez 5 minut kazała mi pompować reka żeby coś się pojawiło a tu nic xd. Wkoncu coś tam wyczuła i za drugim razem wbiła się. Jak
@Razzish: u mnie u starszych zestaw do pobierania praktycznie wchodzi zawsze. Raczej kwestia wprawy, zdecydowanego ruchu igłą, ustawienia pacjenta, doboru igły i ew. podmiany probówek. Nikt Ci nigdy nie powie jak się nauczyć, bo każdy ma swoje jakieś wyćwiczone ruchy.
@Or3z: Wiesz co to że robią się krwiaki to w większości przypadków nie jest wina medyka. Izyby przyjęć przeważnie odwiedzają ludzie starsi, wyniszczeni a przez to ich naczynia są też zniszczone. Poza tym jest jedna zasada, każda starsza osoba jest odwodniona i to się sprawdza w 100%.

Wczoraj przyszedł starszy Pan, który mówi że specjalnie przed badaniem wypił uwaga "jedną szklankę wody", tak, jedną szklankę wody w wyniku czego jego żyły