Wpis z mikrobloga

W kolejnym raporcie Moszner obsmarował GROT'a jakimś smarem i narzeka, że broń się wtedy zapiaszcza xD Przy okazji przypadkowo udowodnił, że wszystkie testy robił na egzemplarzu przedprodukcyjnym z 2017. Naturalnie, do żadnych z zarzutów ze strony Łucznika, DWOT czy gen. Polko się nie odniósł. Mam nadzieję, że wleci za całokształt konkretny pozew.

#grot #militaria #wojsko
kotek_wrocek - W kolejnym raporcie Moszner obsmarował GROT'a jakimś smarem i narzeka,...

źródło: comment_1612212086g6l4MU0NnDDtLXASzQiLJF.jpg

Pobierz
  • 17
@kotek_wrocek: Trudno mi się odnosić do treści całego raportu bo nie czytałem. Jednak faktem jest, że pewne problemy z GROTem był.
Z resztą z GROTem a w zasadzie z MSBS była masa problemów, ale to wynikało z polityki fabryki broni. Nadal ta polityka fabryki broni jest #!$%@? - ale to się nie zmienia od lat niestety. Największa zaleta konstrukcji czyli możliwość konwersji do broni w systemie bezkolbowym jest obecnie w ogóle
Przy okazji przypadkowo udowodnił, że wszystkie testy robił na egzemplarzu przedprodukcyjnym z 2017


@kotek_wrocek: Egzemplarz z 2017 to nie jest egzemplarz przedprodukcyjny.
Pierwsza partia GROTów jaką zakupiła armia, była partią oparta o specyfikacje z 2016 roku.
@Variv: > Egzemplarz z 2017 to nie jest egzemplarz przedprodukcyjny.
Na innych kadrach widać też numer broni, KN002XX, czyli to jeden z tych, które dostały m. in. Agat i WOT do testów.

Samo to, że GROT nie został zakupiony w normalnym trybie - tylko przez Jednostkę NIL jest komiczny.

Rozwiniesz? Pierwszy o tym słyszę. Myślałem, że po prostu IWspSZ podpisało papiery.
@kotek_wrocek: http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,10658,aktualnosci-z-polski,umowa-na-karabinki-msbs-grot-suplement

Odbiór wojskowy 1000 karabinków w 2017 roku ma zostać przeprowadzony na podstawie dokumentacji technicznej wyrobu zatwierdzonej w dniu 5 kwietnia 2016 roku.

Obecnie Fabryka Broni komerycjnie przyznaje się do 3 wersji GROT- A0, A1, A2. Natomiast tak na dobrą sprawę nie oznacza to, że armia nie dostała jeszcze innych wersji. Szczególnie w pierwszej/pierwszych partiach zamówienia.
Variv - @kotekwrocek: http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,10658,aktualnosci-...
@kotek_wrocek jako użytkownik tego badziewia stwierdzam jednoznacznie, że jedyną kompromitacją jest twój wpis. Chętnie podyskutuję na tematy materiałowe i techniczne. Startujemy i mam nadzieję, że mnie zabijesz jakością wiedzy, argumentów oraz doświadczeniem w obsłudze broni. Niecierpliwie czekam na pytania od wybitnego znaffcy tematu. Liczę na pouczającą naganę od wykopka eksperta w dziedzinie broni palnej.
Przy okazji dodam, że mam kilka ładnych lat w kamaszach, zwiedziłem z biurem podróży WP parę ciepłych,
@bijotai Z tego co liznalem tematu to wygląda na to, że główne problemy Grot to problemy materiałowe. Nie stricte konstrukcyjne (z wyjątkiem iglicy, która już chyba w wersji A02 naprawiono i odpadającym zaworem gazowym)
@Variv cała konstrukcja jest jakby to ująć trapiona problemami wieku dziecięcego. Wstyd przepłacać i wrzucać coś na wyposażenie co później sukcesywnie się poprawia z różnym skutkiem. Zresztą to wymyślanie koła na nowo. Grot wymaga zdecydowanie większej dbałością w porównaniu z podobną czeską konstrukcją. Problemy jak piszesz materiałowe w połączeniu ze sporą komplikacją projektu powodują, że nie jest to wymarzony sprzęt. Oczywiście mit o polskich genialnych inżynierach tkwi mocno w głowach wykopków. Wszystko
@bijotai: No cóż, a ja jako użytkownik tego badziewia stwierdzam, że 90% wad opisanych przez Mosznera są wyssane z palca. Miałem okazję testować GROT'y w warunkach polowych i zaświadczam Ci, że brud i piasek nie lepi się do nich magicznie, o ile nie obsmarujesz go Brunoxem tak jak na wyciętym kadrze z jego "testu" widać.

Nigdzie nie pisałem, że to broń w tym momencie pozbawiona wad lub że jest to idealne
@lezeikwicze: No kurna, opracowali modernizację A2 miesiące przed serią tych gównoartykułów, zaczęto wdrażać modernizacje na długo PRZED tymi gównoartykułami (nie sądzisz chyba, że modernizacji miało ulec tylko część karabinków, a reszta docelowo miała być w obrocie w wersji bez poprawek) i onet twierdzi, że to za ich przyczyną?

p.s.
Pisanie w artykule, że Moszner jest "atakowany" (xD) w momencie gdy nie odniósł się do tej pory do ŻADNYCH merytorycznych zarzutów co