Wpis z mikrobloga

Gra jest tak dobra, że wziąłem ją na dwa podejścia tylko dlatego, że musiałem o 5 rano iść spać ( ͡º ͜ʖ͡º) A nie jestem fanem gatunku.

The Medium to nowe dzieło krakowskiego studia Bloober Team. Wcześniej można było ich poznać dzięki Layers of Fear, Observer czy Blair Witch. Zupełnie nie rozumiem tak niskich ocen (średnia 71 pkt.). Wg mnie gra zasługuje na mocne ~80-83.

Minusy:
- gra potrafi chrupnąć w kilku miejscach, są dosyć wysokie wymagania sprzętowe
- niski poziom trudności
- brak pełnej, polskiej wersji językowej (tylko napisy + niektóre grafiki otoczenia)
- czasami błąd w animacji czy sterowaniu
- długość gry - wydaje mi się, że przeszedłem ją w 9-12 godzin
- zakończenie - jest dobre, jednak


Plusy:
+ oprawa wizualna jest przewspaniała. Grałem na najwyższych ustawieniach ze średnim raytracingiem. Grafika jest świetna, wygląd lokacji genialny, zwłaszcza "świata duchów", mocno inspirowanego pracami Beksińskiego
+ oprawa audio to światowa liga - odgłosy otoczenia, muzyka, głosy postaci wykonane perfekcyjnie
+ fabuła
+ praca kamery - podobała mi się jej filmowość
+ ciekawe zagadki
+ design lokacji to najprawdziwsza Polska PRL-u
+ cena - za 4zł w Xbox Game Pass ( ͡º ͜ʖ͡º)

[ #gry | #themedium | #horror ]
U.....e - Gra jest tak dobra, że wziąłem ją na dwa podejścia tylko dlatego, że musiał...
  • 6
Ciekawostka - poniższy zwiastun powstał we współpracy z Platige Image, które to niedawno oświadczyło, że bierze się za tworzenie filmów i seriali. The Medium jako netflixowy serial? Jak najbardziej materiał źródłowy na to zasługuje! Wizualnie i fabularnie otrzymalibyśmy w końcu horror na światowym poziomie. Coś oryginalnego.
U.....e - Ciekawostka - poniższy zwiastun powstał we współpracy z Platige Image, któr...