Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję kilkudniowy wypad w tatry wysokie, waham się nad wyjazdem w czerwcu lub lipcu. Wiem że czerwiec jest dość kapryśny ale myślicie że mogę spodziewać się warunków zbliżonych do letnich czy nastawiać się że będzie jeszcze sporo śniegu? Z drugiej strony obawiam się że w lipcu będą już tłumy na szlakach. Jakie jest optimum pod względem dobrej pogody a natężenia ruchu turystycznego?
#tatry #gory #trekking
  • 13
@czoks: Z tego co pamiętam w tym roku w czerwcu jeszcze był śnieg i co gorsza przez większość czas dość kiepska pogoda i mała widzialność. Choć przyznam, że nie byłem, a tylko oglądałem na kamery.topr.pl. I generalnie jak widziałem warunki to mi się odechciewało i olewałem. Dopiero w sierpniu wyjechałem.
@kotbehemoth: to chyba rzeczywiście lepiej znosić większą liczbę ludzi niż ryzykować ze 3/5 dni nie będzie warunków. Lepiej wyjść w tłumie niż siedzieć pod dachem samemu.
@kotbehemoth: to. w zeszłym roku dawno nie widziałem takich tłumów w Tatrach, jak we wrześniu. wiadomo, sytuacja jest jaka jest i to była jedna z niewielu możliwości aktywności fizycznej/wyjazdu, ale patrząc na wzrost popularności tatrzańskiej turystyki w najbliższym czasie może być podobnie.
@czoks: w zeszłym roku wszędzie było dużo ludzi - na Słowacji również, ale wiadomo, że jak masz cisnąć w nasze Wysokie od Morskiego, to lepiej wybrać Słowację i np. Dolinę Białej Wody, jako jeden z punktów pośrednich.
Okej czyli zdaje się że liczba turystów jest równie trudna do przewidzenia co pogoda. A pytanie z innej beczki jak wcześnie trzeba rezerwować noclegi w schroniskach. Miesiąc dwa trzy przed planowanym wjazdem?
@czoks: Byłem w zeszłym roku kilka dni w Tatrach pod koniec lipca. O ile w weekend faktycznie było sporo ludzi (na Orlej Perci ponoć kolejki po 60 minut do łańcuchów), to w tygodniu było naprawdę spoko. W schronisku w piątce momentami nawet pustawo.
Okej czyli zdaje się że liczba turystów jest równie trudna do przewidzenia co pogoda.


@czoks: Odnośnie pogody - jeśli jest kiepska to nie oznacza, że ludzi będzie mniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałem zawrócić ze szlaku na Czerwone Wierchy i wrócić na Halę Ornak ze względu na warunki atmosferyczne. Myślałem, że na pocieszenie przynajmniej zjem ciepły posiłek w schronisku, ale okazało się, że jest ono wypchane po