Wpis z mikrobloga

@starydziad: ostatnio zakładałem jdg w Polsce. Wybrałem skalę podatkową + od razu VAT.

Ryczałt się opłaca jak nie masz kosztów (na ryczałcie nie możesz obniżyć sobie podatku dochodowego w żaden sposób poza odliczeniem składki zdrowotnej), więc niezależnie ile masz kosztów miesięcznych zawsze płacisz 15% od całości dochodu

Liniowy dobry jak masz bardzo duże przychody.
@starydziad: Na start to na zasadach ogólnych potem przeskakuj na liniowy 19% jak ci wskoczą normalne zarobki. Generalnie wstrzymałbym się z działnością bo jeśli będziesz np. walczył w jakiejś firmie o podwyżkę możesz zawsze zagrać działnością. Co pozowoli na utargowanie lepszych warunków dla Ciebie, bo automatycznie niższe koszta bedzie mial pracodawca. No chyba że nie myślis zo etacie tylko chcesz działać na właśną rękę. Teraz jest sporo profitów dla nowych przedsiębiorców.
@starydziad: Witam,
Poniżej przesyłam ogólne informacje dotyczące form opodatkowania:
Stojąc przed wyborem formy opodatkowania, osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą powinna kierować się następującymi czynnikami:

profilem działalności (np. dany rodzaj działalności może być wyłączony z ryczałtu),

szacowany dochód, (ma to wpływ na wysokość opłacanego podatku wybierając KPiR – wg skali 17% do dochodu 85 528 zł i 32% ponad tę kwotę lub liniowo 19% od pierwszego dochodu),

wysokość kosztów uzyskania przychodów (koszty można