Wpis z mikrobloga

Szukam routera do domu, budżet ok. 300 PLN. Mam Giga Connect Boxa od UPC, ale z VPN z pracy się co jakiś czas żre i szlag mnie już trafia, jak pogadałam z sieciowcami, to radzili kupić router i przełączyć tego boxa w tryb bridge. Dodatkowo ostatnio airplay coś przycinał i musiałam TV przełączyć z wifi na kabelek, żeby było OK.

Fajnie by było, gdyby router był trochę future-proof i miał wifi 6 - w tej cenie widzę Archera AX10, ale ma on mieszane opinie, tak więc nie wiem, czy się nie natnę.

Mieszkanie ok 50m, router mniej więcej centralnie w nim, ściany nie będą problemem w eksploatacji. Aktualnie większość urządzeń w domu lata po wifi, na kablu mam komputer stacjonarny, drukarkę sieciową i ostatnio tv.

Doradźcie proszę, co warto kupić.

#router #pytanie #siecikomputerowe
  • 15
  • Odpowiedz
@Jcdx: zalezy,jak cos user friendly to bierrz asusa albo netgeara, chociaz nie wiem czy maja modele z AX (nie wiem na #!$%@? wifi6 w domu obecnie), ale z AC maja na pewno.
  • Odpowiedz
@korni007: nie musi być jakiś user friendly, konfigurować to będę ja - jeśli zarządzanie nie jest po gruzińsku / 100% w trybie tekstowym, to pewnie ogarnę ;)
  • Odpowiedz
@Jcdx: A internet działa ci stabilnie czy tylko ten VPN? Bo na moje to wcisnęli ci kit i to straszny. Prędzej koncentrator VPN w firmie zamula niż modem od UPC. Nawet jak masz odpalone dwa telewizory z Netfixem UHD 4K i wszystkie komputery w domu, to nie ma prawa taki router się przytkać. A typowa praca biurowa to już na pewno nie spowoduje problemów z urządzeniem, które potrafi odebrać 300Mbs
  • Odpowiedz
@director: net działa stabilnie. Rozmawiałam z człowiekiem, który w firmie to konfiguruje i to nie jest random od instalowania adobe readera (pdk ;)), co więcej jak miesiąc posiedziałam u matki, to na słabszym łączu ze zwykłym jakimś Archerem nic się nie rwało. Ponoć problem właśnie z UPC, jak korzysta się z ich connect boxów jako routerów.

Tu nie chodzi o to, że net się rwie - tylko pracujemy na google
  • Odpowiedz
@Jcdx: wpisz w cmd (wiersz poleceń) komendę ping 8.8.8.8 -t
u mnie od grudnia co 10-15sec nie odpowie i stąd te problemy z VPNem. Też mam Connectboxa spiętego w Bridge i to nie jest wina routera, tylko dostawcy. Podczas oglądanie Netflixa tego nie odczujesz, bo aplikacja zbuforuje sobie do przodu jakiś fragment filmu.
  • Odpowiedz
@Mazuro: tak, są timeouty - znacznie rzadziej, ale są. Ja teraz z tego boxa korzystam jako z routera i nie miałam z nim problemów oprócz tych, które wymieniłam.
  • Odpowiedz
@Mazuro: ech... inne opcje tu są gorsze (vectra albo netia, z obiema mam gorsze doświadczenia niż z UPC), a w bloku akurat światłowodu od pomarańczowych nie ma.
  • Odpowiedz