Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, poradźcię proszę!

planuje z rodziną kupić mieszkanie na Wawrze w Warszawie (konkretnie dzielnica Sadul) i jestem w kropce.
Z jednej strony przemawiają względy finansowe, ale z drugiej strony przeraża część opinii, która twierdzi, że jest fatalnie zagospodarowana przestrzennie, że sklepów nie ma, atrakcji zero itp.

Akurat mam na oku mieszkanie w okolicy SKM Anin, więc o dojazd do Warszawy się nie boje, ale sam nie wiem...

Może ktoś z was mieszka na Wawrze i chciałby podzielić się opinią?

z góry dzięki!

#wawer #warszawa #pytanie
  • 15
@suchanice: mieszkałem 20 lat i powiem, że Sadul jest w czołówce Wawra. Ciężko mi zdecydować co lepsze Anin, Sadul czy Międzylesie

tak jak napisał @modzelem Wawer jest idealny dla domku, dla bloku to tak średnio. Mając dom masz wartość dodaną w postaci ogrodu i ogromu miejsca. Bloki powinny być blisko centrum gdzie masz wszystko pod nosem.
@JohnShelby: wydaje mi się, że osiedla mocno się od siebie różnią. Słyszę bardzo zróżnicowane opinie, bo Wawet to w końcu największa dzielnica Warszawy.

Szukam jakichs aktualnych opinii o Wawrze, bo jest kilka dyskusji w necie, ale mocno przestarzałych.
@suchanice: takie miejsca to kompromis dla tych którzy chcieliby jednak mieszkać w wiejskich/małomiasteczkowych klimatach, ale potrzebują jednak być w Warszawie. Przy SKMce masz centrum na wyciągnięcie ręki. Ale w samej okolicy masz same domki, nawet ze sklepem patrzę tam ciężko. Taki to kompromis. Jeżeli chciałbyś podobny styl okolicy ale jednak bardziej zagęszczony to Ursus jest do polecenia.
@suchanice: jak lubisz buraczane klimaty to śmiało ( ) może kiedyś się ucywilizuje. Dobra dla słoików poczują się jak w domu. Drogi i komunikacja to porażka więc jak myślisz o dojeździe do pracy to raczej zapomnij. Dzielnica dobra dla emerytów. Małe centrum handlowe. Korki będą mniejsze bo zbudowali most na Wilanów. Wawer to ciężki orzech do zgryzienia. Autobusy kursują w niektórych rejonach co pół godziny... https://warszawa.tvp.pl/41452082/plaga-wlaman-w-warszawskim-wawrze