Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
przymierzam się do zakupu pierwszej #szosa i poszukuję opinii o Trek Domane AL2. Nie szukam niczego wyczynowego, a jedynie czegoś co pozwoli komfortowo robić te 100km po asfalcie i ewentualnie lekkim terenie (żwir, może jakieś równe, ubite ścieżki). Doradzacie/odradzacie? Wart ~4k?

  • 20
@NuclearCycling: Zasugerujesz coś w zamian? Ile „powinien” kosztować rower z Clarisem, a co powinno być zamiast niego w rowerze za 3k+?
Póki co odwiedziłem stacjonarne sklepy w okolicy, by zbadać co jest dostępne i się przymierzyć, z pełną świadomością że sprzedawcy chcą sprzedać :) Alternatywy jakie spisałem to Kellys Soot 30, lub Marin Gestalt 2, z tym że jest problem z ich dostępnością.
@Ajolos: tak, przy aktualnym rynku i tym jak #!$%@?ło ceny to tak
@dk7pl: tak, nawet w #opole to @maciakulpa ma w rozmiarze M jakbyś chciał zobaczyć. Traktuje go jako daily i dla newbie calkiem fajny rower, ale zmiana dętki w tym skończyła się u mnie wyklnięciem projektantów trzy pokolenia wstecz XD
@Ajolos: Wiem ze wincyj, ale ostnio kupiłem tacie Krossa vento 6.0 z 2020 za 5k pełna tiagra + full Carbon. Trochę sportowa geo, ale można korygować mostkiem. No i korba tez trochę sportowa. Jeszcze nie jeździliśmy na tym, ale całkiem porządne wykonanie. Myśląc o przyszłości, fajna baza. Wymieniając koła masz już serio fajna maszynę.
@kasin: też go oglądałem, ale finalnie uznałem że potestuję się na tribanie, a jak się spodoba to wtedy będę szukał czegoś lepszego. Tej 520 akurat nie ma dla mnie (potrzebuję S-ki), więc padło na 500. Zobaczę jak się będzie spisywać.