Wpis z mikrobloga

Moje dziecko jest już na tyle duże, że chciałbym zacząć wraz z nim oglądać filmy na YT i rozmawiać o tym, co przedstawiają. Celuję w coś pomiędzy 10 a 25 minut na jedną sesję na dzień, przy czym jedna sesja to jeden odcinek. Na pewno grane będą zwierzęta, miasta, przyroda, vlogi dziecięce.

Pierwsze było to, wytrwało oczywiście całe: LEGO Minifigurki SERIA 21 71029 / MEGAOPENING
Dziś zobaczymy, czy budowa tradycyjnego domu drewnianego przykuje uwagę: Traditional Finnish Log House Building Process
W odwodzie czeka jeszcze to: BNT 197 Wkręt na drzewie u Sabinki

Oczywiście dziecko bajki też ogląda, ale ma ściśle liczony czas. Bardzo lubi, ale rozwijają je w niewielkim stopniu. Fajnie będzie mu pokazać coś ciekawszego :)

Jeśli macie jakieś propozycje filmów lub kanałów łatwych do przyswojenia i w jakikolwiek sposób kształcących, ciekawych, poszerzających horyzonty - piszcie!

Zwlaszcza jestem ciekaw, czy tag #zwierzeta mialby cos do zaproponowania. Ogladalem kanal ZOO warszawskiego ale jest slabiutki.

#tatacontent #dzieci
  • 4
@piotrveyner: mój zna wszystkie samoloty a czasem oglądamy jakieś procesy produkcji czegoś co on sam chce.
Np proces produkcji stali od kopalni po produkt finalny.

W takich przypadkach musisz ściśle i nieustannie monitorować humor dziecka. Jak przenieść chociaż o minutę to się zniechęcić może.
@piotrveyner polecam na yt fabryki w Polsce, niby krótkie filmiki ale można się czasami dowiedzieć ciekawostek o produkcji przeróżnych rzeczy: od spożywki, przez sadzonki aż do wytopu miedzi, ogólnym zarysie działania kopalni itp.